Odkurzacz Download

Odkurzacz to darmowa aplikacja do usuwania z systemu zbędnych plików i kluczy rejestru, zwalniając zasoby pamięciowe komputera i przyspieszając jego działanie. Program posiada rozbudowany pakiet opcji pozwalających na szeroką ingerencję w proces czyszczenia. Dzięki wprowadzonym barierom i komunikatom mało obeznani użytkownicy przypadkowo nie pozbędą się ważnych dla systemu elementów.

Interfejs programu jest wyjątkowo przystępny i ogranicza się do kilku przejściowych okien, które w jasny sposób opisują konkretne działanie, dzięki czemu Odkurzacz jest prosty w obsłudze i nie wymaga profesjonalnej wiedzy. Choć przeprowadzana analiza systemu może spowolnić działanie komputera, to jest ona dość szybka. Aplikacja pozwala na usunięcie niewykorzystywanych plików językowych równych oprogramowań, tymczasowe raporty i pobrane dane, dzienniki zdarzeń, puste klucze w rejestrze czy inne pozostałości po odinstalowanych programach, które niepotrzebnie zaśmiecają komputer i zabierają cenną pamięć.

Baza zawierająca listę zbędnych plików jest na bieżąco aktualizowana, dzięki czemu można pozbyć się różnych, nieużywanych komponentów nowszych programów. Poza usuwaniem tego typu danych, Odkurzacz został wyposażony w system ułatwiający usuwanie zablokowanych plików, monitor pustych folderów czy aplikację do sprawdzania czystości dysku.

Codzienne użytkowanie komputera wiąże się z licznymi działaniami, które pozostawiają ślady nie tylko w rejestrze, ale w całym systemie, niepotrzebnie zajmując pamięć RAM. Dzięki Odkurzaczowi można w łatwy i przystępny sposób odzyskać przestrzeń i jednocześnie zwiększyć efektywność komputera.