TuneUp Utilities Download

Instalowanie nowych programów, odinstalowywanie starych, przeglądanie Internetu, kasowanie, kopiowanie i usuwanie wielu plików multimedialnych, nagłe restarty komputera czy błędy użytkownika – po kilku tygodniach czy nawet miesiącach tak intensywnego korzystania z komputera, w systemie i na dyskach poniewiera się mnóstwo śmieci i błędów. Program TuneUp Utilities pomoże nam sobie z tym poradzić.

TuneUp Utilities to zestaw wielu narzędzi, których głównym celem jest optymalizacja wydajności systemu Windows, nawet w najnowszej wersji opatrzonej numerkiem 8. TuneUp Utilities pozwala użytkownikowi ustawić wiele parametrów systemu, łącznie z jego wyglądem, a wszystko po to aby zoptymalizować system i ustawić go zgodnie z preferencjami użytkownika.

W skład pakietu narzędzi wchodzi między innymi moduł do optymalizacji rejestru systemu i usuwanie z niego błędnych wpisów. Oprócz tego odpowiednie narzędzia pozwalają odzyskać miejsce na dysku przez usunięcie zbędnych plików, pozostałości po instalacji, plików tymczasowych wyszukiwarek etc. Oczywiście TuneUp Utilities posiada moduł odinstalowywania aplikacji, który działa dużo bardziej skutecznie niż systemowy moduł. Ponadto program pozwala wyszukać i poprawić typowe błędy w rejestrze czy konfiguracji systemu Windows, usuwa zbędne lub błędne skróty oraz zduplikowane pliki.

Co ciekawe, z programem poradzą sobie zarówno początkujący użytkownicy, jak i zaawansowani specjaliści - TuneUp Utilities posiada opcje przygotowane dla obu tych grup. Początkujący użytkownicy skorzystają zapewne z bardzo rozbudowanych kreatorów konfiguracji, które poprowadzą każdego przez kolejne etapy optymalizacji komputera. Na podobnej zasadzie działają wszelakie analizatory przeprowadzające analizę poszczególnych elementów systemu.

Warto pamiętać, że TuneUp Utilities to nie tylko pasywne narzędzia działające jedynie po ich uruchomieniu. W pakiecie znajdziemy także liczne moduły aktywne, które działają w tle podczas pracy z komputerem. Do dyspozycji użytkownika oddano trzy podstawowe tryby działania. Jednym z nich jest standardowy, który nie wprowadza wielu zmian, drugi to tryb Ekonomiczny maksymalizujący oszczędność energii, oraz tryb Turbo, który jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie zmaksymalizować wydajność komputera. Użytkownik może również stworzyć swój własny, skonfigurowany przez siebie profil.

W najnowszej wersji programu opatrzonej numerkiem 2013 znalazła się nowa opcja o nazwie TuneUp Program Deactivator. Głównym zadaniem tej funkcji jest ograniczenie obciążenia generowanego przez zainstalowane programy do absolutnego minimum przy zachowaniu pełnej funkcjonalności tych programów. Kolejną funkcją tego narzędzia jest wyłączanie aktywnych usług uśpionych programów, które nadal działają w tle, mimo iż już jakiś czas temu zostały zamknięte. Ponadto dzięki implementacji funkcji społecznościowych, możemy poznać opinię na temat danego programu wystawioną przez innych użytkowników.

Program TuneUp Utilities przyspiesza również rozruch komputera, defragmentuje dysk twardy i rejestr, czyści i konserwuje dysk, jak również pozbywa się zbędnych plików i oprogramowania. Oprócz tego program swym działaniem poprawia stabilność komputera i zapobiega awarii, jak również skanuje dysk twardy w poszukiwaniu błędów i naprawia je i przywraca przypadkowo usunięte pliki.