Tomahawk Download

Tomahawk to darmowa aplikacja, która pozwala na słuchanie piosenek ze wszystkich popularnych usług strumieniowania muzyki z poziomu z jednego programu. Aplikacja posiada wsparcie dla Spotify, Grooveshark, SoundCloud, Last.Fm, Jamendo, 4Shared oraz innych. Możemy także połączyć nasze konta GTalk, Jabber bądź Twitter i korzystać z funkcji społecznościowych. Podłączenie tych kont umożliwi nam znajdowanie muzyki, której słuchają nasi znajomi. Nie zabrakło także możliwości dodania kolekcji MP3 znajdującej się na dysku, co sprawia, że Tomahawk jest jednym wielkim centrum muzycznym, które łączy wiele usług strumieniowania z klasycznym odtwarzaczem MP3.

Interfejs programu przypomina nieco ten, który znamy ze Spotify. Mamy tu pasek boczny, zawierający odnośniki do wszystkich ważnych sekcji programu oraz wyświetlający nasze playlisty. W aplikacji możemy przeglądać zasoby muzyczne na wiele sposobów. Najprostszą metodą jest klasyczne wyszukiwanie po słowach kluczowych – Tomahawk przeszukuje wszystkie podłączone zasoby za jednym razem i prezentuje wyniki na wspólnej liście.

Poza klasyczną wyszukiwarką, znajdziemy także zakładki, które umożliwiają przeglądanie list przebojów oraz najnowszych premier muzycznych z katalogów iTunes, Spotify, Last.fm, Rdio, SoundCloud oraz wielu innych. Co ważne, dostęp do samych katalogów jest bezwarunkowy, nie musimy mieć nawet wybranych usług podłączonych do programu (Tomahawk automatycznie przeszuka dostępność utworów w pozostałych dostępnych katalogach).

W Tomahawk możemy łatwo zarządzać ulubioną muzyką jak również własną kolekcją MP3. Wszystkie utwory możemy organizować w playlisty (również automatyczne, które aplikacja sama tworzy na podstawie słów kluczowych) mieszając piosenki z różnych usług razem z utworami MP3. Znajdziemy tu także listę ulubionych utworów oraz możliwość tworzenia spersonalizowanych stacji radiowych. Użytkownik ma też dostęp do tzw. tablicy kontrolnej, która wyświetla podsumowanie wszystkich informacji – listę ostatnio odtworzonych utworów, najnowsze playlisty, hity na topie, aktywność znajomych etc.

Poza obsługą serwisów strumieniujących muzykę, Tomahawk jest także przydatny w sieci lokalnej – możemy łączyć się z innymi komputerami, które mają zainstalowany program i korzystać ze wspólnej bazy muzyki. Aplikacja umożliwia także instalowanie dodatkowych wtyczek, dzięki czemu możliwa jest dodatkowa rozbudowa programu o nowe funkcje.

Uwaga! Do podłączenia Spotify oraz Groovesharka wymagane jest posiadanie opłaconych kont typu „premium”. Reszta usług jest dostępna za darmo.