HDD Regenerator Download

HDD Regenerator to program pozwalający na regenerację mechanicznie uszkodzonych dysków twardych. Aplikacja nie ukrywa badsektorów lecz naprawdę je naprawia - według producenta skuteczność naprawy zawiera się w okolicach 60%.

Jest to bardzo przydatne narzędzie pozwalające na analizowanie stanu dysku twardego i naprawianie uszkodzeń fizycznych. Unikatową funkcją HDD Regeneratora jest zdolność faktycznego usuwania tzw. bad sectorów, ale nie tylko ukrywania ich, jak robi to wiele aplikacji.

Oczywiście powodzenie naprawy zależy od stopnia uszkodzenia (rozmagnesowania) poszczególnych sektorów oraz innych czynników, takich jak np. konkretny model dysku. Program współpracuje z każdym systemem plików, działa niezależnie od tego, czy HDD jest podzielony na partycje, czy jednolity.

HDD Regenerator nie wpływa na dane zapisane na prawidłowych sektorach - nie ma więc ryzyka utraty cennych plików. Program może nawet przywrócić do działania zasoby, których wcześniej nie udawało się na komputerze uruchomić. Aplikacja potrafi też naprawiać partycje niesformatowane (bez systemu plików).

Mimo swoich dużych możliwości usługa jest prosta w obsłudze. W większości sytuacji ustawienia domyślne dadzą zadowalające rezultaty. HDD Regenerator potrafi przygotować także ratunkowy pendrive lub płytę CD/DVD pomagającą w uruchomieniu i naprawieniu dysku twardego w razie poważnej awarii.

Wśród funkcji dodanych w ostatnich wersjach programu warto wymienić lepsze wsparcie systemów wyposażonych w więcej niż jeden fizyczny dysk oraz moduł monitorowania stanu HDD w czasie rzeczywistym. Do tego dochodzi funkcja śledzenia temperatury i ostrzegania przed przegrzaniem.