PowerPoint Viewer Download

PowerPoint Viewer to bezpłatna aplikacja wydana przez firmę Microsoft dla użytkowników nie posiadających pakietu biurowego Microsoft Office, ale wciąż chcących mieć możliwość otwierania prezentacji multimedialnych zapisanych w formacie PowerPoint. Program otwiera pliki o rozszerzeniach .ppt, .pptx, .pptm, .pot, .potx, .potm, .pps, .ppsx oraz .ppsm.

A zatem, jeżeli zależy nam na prostym w obsłusze narzędziu do wyświetlania prezentacji multimedialnych, warto skorzystać z PowerPoint Viewer. Zwłaszcza, że program ten idealnie sprawdza się w obsłudze starszych wersji dokumentów stworzonych za pomocą pakietu Office 2003, 2007, a nawet 2002, 2000 i 97. Bezkonkurencyjne jest to narzędzie, jeżeli chodzi o zachowanie oryginalnego wyglądu prezentacji.

Za pomocą programu otworzymy wszystkie prezentacje utworzone w programie Microsoft PowerPoint 97 oraz jego nowszych odsłonach. Trzeba jednak powiedzieć, że aplikacja nadaje się tylko i wyłącznie do wyświetlania istniejących już prezentacji - za pomocą tego programu nie stworzymy, ani nawet nie edytujemy pobranej prezentacji. Jedyną dodatkową funkcją, w jaką wyposażony jest program, jest możliwość drukowania prezentacji.

Jeżeli jednak nie posiadamy pakietu biurowego Microsoft Office lub po prostu nie chcemy instalować żadnych zamienników, to PowerPoint Viewer okaże się być niezastąpionym narzędziem do samego przeglądania dokumentów. Zwłaszcza, jeżeli do odtwarzania prezentacji (np. na wykładach lub spotkaniach biznesowych) używamy starszego komputera, którego nie chcemy niepotrzebnie zapychać. PowerPoint Viewer jest niewielką oraz bardzo lekką aplikacją, która świetnie się sprawdzi w roli prostej przeglądarki prezentacji na starszych urządzeniach.

Na koniec warto jednak dodać, że PowerPoint Viewer nie obsługuje dokumentów, które są chronione za pomocą technologii IRM (Information Rights Managements), czyli Zarządzanie prawami do informacji. Co więcej, z poziomu tego narzędzia nie uruchomimy makr i programów czy osadzonych obiektów w prezentacjach multimedialnych. Do tego będziemy potrzebować pełnej wersji PowerPointa.