Skype Backup Tool Download

Skype Backup Tool to darmowy program, który służy do wykonywania kopii zapasowej danych z programu Skype. Za jego pomocą możemy przede wszystkim utworzyć kopię zapasową wszystkich naszych kontaktów, a także historii z programu Skype. Kopia zapasowa może zostać utworzona na dysku twardym w postaci jednego pliku lub wysłana np. na serwer FTP, dzięki czemu uzyskamy do niej dostęp z każdego miejsca. Oczywiście kopia zapasowa informacji i ustawień ze Skype'a może być przywrócona w dowolnym czasie.

Kopia zapasowa ustawień i danych Skype

Zaletą programu Skype Backup Tool jest jego wysoka kompatybilność, dzięki czemu współpracuje z ogromną ilością wersji programu Skype, a nie tylko z najnowszymi wersjami - z powodzeniem można z niego skorzystać, gdy korzystamy ze starszej odsłony Skype'a. 

Interfejs programu jest bardzo skromny, gdyż skupia się tylko na zaprezentowaniu najważniejszych funkcji. Przede wszystkim znajdziemy tu dwie opcje "Backup". Pierwsza z nich to "Backup to file" i umożliwia zapisanie kopii zapasowej w postaci pliku na dysku komputera. Drugi opcja kopii zapasowej to "Backtup to FTP", dzięki której możemy zapisać kopię zapasową danych ze Skype'a na serwerze FTP. W tym wypadku musimy podać dane do logowania na serwerze FTP i wskazać katalog, w którym mają dane zostać zapisane.

Analogicznie do powyższych opcji kopii zapasowej program umożliwia przywracanie danych. Tutaj jest podobnie i znajdziemy opcje "Restore from file", która umożliwia przywrócenie kopii zapasowej z pliku, a także "Restore from FTP", dzięki której możemy przywrócić dane do Skype, pobierając je z kopii zapasowej zapisanej wcześniej na serwerze FTP.