Cobian Backup Download

Cobian Backup to darmowe narzędzie służące do tworzenia i przywracania kopii zapasowych naszych najcenniejszych danych. Umożliwia archiwizowanie i synchronizację danych zapisanych na całym dysku komputera lub w konkretnych folderach. Jeśli nie posiadamy dużej przestrzeni na zapasowym dysku lub nośniku danych, możemy swoje dane przesłać na serwer FTP.

Obecnie dane przechowywane na komputerach w domu lub w firmie są bardzo cenne, a ich nagłe zniknięcie może wiązać się nie tylko ze stratami natury sentymentalnej, ale i finansowej. Ważne dane to nie tylko zdjęcia i filmy z wakacji, ulubiona muzyka, ale również ważne dokumenty, umowy, treści reklamowe i handlowe, a także prace tekstowe (np. dyplomowe). Dlatego też regularna archiwizacja i backup danych zapisanych na dyskach lub w konkretnych folderach jest tak ważny.

Tworzenie kopii zapasowych najważniejszych danych

Cobian Backup oferuje kilka trybów pracy. Użytkownik może skonfigurować kopię zapasową na różne sposoby. Do dyspozycji oddano funkcję pełnej kopii zapasowej całego dysku, a także bardziej szczegółowe tryby, które np. tworzą kopię zapasową tylko wybranych folderów i aktualizują ją na bieżąco, gdy zajdzie taka potrzeba (np. gdy oryginalny plik zostanie zmodyfikowany lub zaktualizowany przez użytkownika).

W głównym oknie programu znajdziemy listę wszystkich zadań związanych z kopią zapasową, a wszystkie opcje są łatwo dostępne. Konfigurowanie nowych kopii zapasowych jest intuicyjne, a dzięki odpowiedniemu kreatorowi możliwe jest stworzenie nowego zadania kopii zapasowej w bardzo prosty sposób. Użytkownik może oczywiście wybrać źródło, czyli dane do zachowania, a także miejsce docelowe, w którym mają być zapisane. Możemy też ustawić opcję automatycznej aktualizacji kopii zapasowej poprzez zdefiniowanie częstotliwości wykonywania kopii, łącznie z określeniem konkretnych dni lub godzin.

Dzięki funkcji wykonywania kopii zapasowych np. na serwerach FTP możliwe jest odzyskanie własnych danych praktycznie z każdego miejsca na świecie bez konieczności dostępu do dysku lub nośnika, na którym stworzone archiwum zostało zapisane. Ponadto funkcja ta pozwala zaoszczędzić miejsce na dysku. Cobian Backup oferuje funkcjonalność kopiowania plików i folderów z możliwością kompresji do archiwów 7z lub ZIP. Oczywiście możemy zaszyfrować hasłem kopiowane dane, aby uniemożliwić dostęp do nich osobom trzecim.