Avast Antivirus Pro Download

avast! Pro zapewnia pełną ochronę w sieci zarówno przed wirusami, jak i oprogramowaniem szpiegowskim i wyłudzającym dane osobiste. Ciekawym dodatkiem jest technologia pełnej wirtualizacji. Co to takiego? Otóż w niektórych przypadkach uruchamianą aplikację można odizolować od dostępu do sieci otwierając ją w tak zwanej piaskownicy (Sandbox). Jest to przydatne szczególnie wtedy, gdy pracujemy z ważnymi i cennymi dokumentami i nie chcemy, aby było one narażone na ataki z sieci.

Ochrona przed wirusami, złośliwym i szpiegowskim oprogramowaniem to w dzisiejszych czasach priorytetowa kwestia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo osobistych danych przechowywanych w komputerze. Ponadto coraz więcej czynności, które wykonujemy w sieci również mogą być narażone na ataki. avast! Antivirus Pro oferuje pełną ochronę i pewność, że nasz komputer i dane są bezpieczne.

Oprócz tego avast! Antivirus Pro oferuje ochronę przed skryptami i wykrywa złośliwe komponenty ukryte na niepewnych witrynach internetowych uniemożliwiając im jednocześnie przejęcie kontroli nad komputerem lub nie dopuszczają do uszkodzenia systemu. Ponadto zastosowana w pakiecie ochrona WWW skanuje wszystkie odwiedzane strony oraz pobierane na dysk komputera pliki oraz skrypty JAVA.

Jeśli jakaś aplikacja, program lub złośliwy i niebezpieczny komponent nie może zostać wykryty za pomocą standardowej definicji sygnatur wirusów, do akcji wkracza zaawansowany silnik heurystyczny, który wyszukuje potencjalne zagrożenia i podejrzane pliki. Na korzyść bezpieczeństwa działa również skaner, który działa już podczas rozruchu eliminując potencjalne zagrożenia jeszcze przed startem systemu operacyjnego.

W najnowszej odsłonie programu pojawił się również system reputacji plików. Co to takiego? Otóż program avast! Antivirus Pro skanuje system i sprawdza pliki pod kątem ich opinii wśród innych użytkowników. Jeśli dany plik lub aplikacja ma bardzo negatywne opinie, program ostrzeże nas przed jego uruchomieniem. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że baza sygnatur wirusów jest wysyłana do użytkowników w czasie rzeczywistym, dzięki czemu mamy pewność, że ochrona komputera jest cały czas w pełni aktualna.