Avast Browser Cleanup Download

Często podczas instalacji programów natrafiamy na sytuację, gdzie program proponuje nam wraz z główną aplikacją instalację, dodatkowych toolbarów, wtyczek i temu podobnych. Jedno przypadkowe kliknięcie "Accept" i już dodatkowy, z reguły nikomu niepotrzebny program ląduje w systemie lub przeglądarce. Trudno też później się takiego niechcianego gościa pozbyć się z systemu.

Avast! Browser Cleanup to darmowe i proste w obsłudze narzędzie do czyszczenia naszej przeglądarki internetowej. Program współpracuje z Internet Explorerem, Google Chrome i Mozillą Firefox (szkoda, że zabrakło jeszcze wsparcia dla Opery), dodatkowo nie wymaga on instalacji i zajmuje zaledwie 2,45 MB. Aplikacja kompatybilna jest z Windows XP, 7 a także 8, oraz posiada polską lokalizację.

Program zaraz po uruchomieniu szczegółowo skanuje wszystkie przeglądarki i pokazuje informacje o zainstalowanych w nich dodatkach. W pierwszej kolejności wyświetlane są potencjalnie niebezpieczne rozszerzenia, które zostały zgłoszone jako aplikacje "ze złą reputacją" lub mogące manipulować ustawieniami. Narzędzie od razu zaleca usunięcie takiego dodatku, możemy też zobaczyć, dlaczego dane rozszerzenie cieszy się taką niezbyt przychylną opinią.

Niechciane rozszerzenia, takie jak chociażby toolbary możemy usuwać za pomocą jednego kliknięcia. Program oferuje również wgląd, nie tylko do niechcianych dodatków, ale również do wszystkich zainstalowanych rozszerzeń w przeglądarkach, dzięki czemu możemy w prosty sposób nimi zarządzać. Avast! Browser Cleanup posiada przejrzysty interfejs i jest łatwy w obsłudze. Dodatkowo program nie wymaga instalacji oraz jest dostępny w języku polskim.