Avast Internet Security Download

avast! Internet Security to kompletny zestaw oprogramowania chroniącego komputer przed różnymi zagrożeniami sieci. Pakiety typu "Internet Security" różnią się od zwykłych antywirusów tym, że nie tylko skanują komputer w poszukiwaniu wirusów w plikach na komputerze, ale także umożliwiają stałą ochronę przed zagrożeniami z przeglądarek internetowych, komunikatorów internetowych, programów pocztowych, a także z pobieranych plików. Nie inaczej jest w przypadku pakietu avast! - oferuje on szeroko zakrojoną ochronę komputera przed wszelkimi szkodliwymi programami typu trojany, wirusy, malware, adware, spyware, które mogą zainfekować nasz komputer za pośrednictwem programów internetowych.

Ochrona przed wirusami i szkodnikami typu Malware / Spyware

Z pewnością najważniejszym modułem jest silnik antywirusowy i antyspyware, który chroni na bieżąco komputer przed wirusami z sieci. Wyposażony jest w najnowsze technologie, taie jak West Coast Labs' Checkmark, dzięki którym zagrożenia wykrywane są błyskawicznie. Program posiada także moduł zwalczania rootkitów. Dzięki najnowszym aktualizacjom silnika antywirusowego, avast! skanuje komputer bardzo szybko, jak również działa skutecznie w czasie rzeczywistym, samodzielnie wykrywając zagrożenia.

Zapora ogniowa

Oprócz modułu antywirusowego i funkcji zwalczania szkodliwego oprogramowania, avast! posiada wbudowanego firewalla, czyli zaporę ogniową. Zadaniem zapory internetowej jest oddzielenie tego, co w sieci, od tego, co jest na komputerze swego rodzaju "murem". Zapora kontroluje, jakie dane mogą przepływać z i do naszego komputera, umożliwiając przesyłanie i odbieranie tylko bezpiecznych danych. Działa jak filtr, który chroni komputer przed zagrożeniami z sieci. Przede wszystkim blokuje działania hakerskie np. w sytuacji, gdy ktoś próbuje uzyskać zdalną kontrolę nad naszym komputerem.

Piaskownica, czyli tzw. Sandbox

Kolejnym elementem programu avast! Internet Security jest tzw. piaskownica, czyli strefa odizolowana, wewnątrz której możemy uruchamiać pobrane z sieci programy (albo np. przeglądarkę). Zaletą uruchomienia programu wewnątrz piaskownicy jest to, że nawet jeśli plik jest zainfekowany (lub przeglądarka pobierze wirusa z sieci), to zostanie on zamknięty w odizolowanej przestrzeni i nie będzie mógł się przemieszczać dobrowolnie po pamięci komputera. Piaskownicy możemy użyć w celu sprawdzenia plików pobranych z sieci, aby upewnić się, że są bezpieczne. Możemy także przeglądać strony w odizolowanej strefie - jest to przydatne rozwiązanie, gdy mamy obawy, że strona, na którą chcemy wejść, może być zainfekowana, ale pomimo tego musimy ją odwiedzić.