1. VLC Media Player

Naszym zdaniem niekwestionowany król na rynku odtwarzaczy wideo. Za jego pomocą obejrzymy nie tylko wideo z pliku czy płyty CD/DVD. Pozwala również na strumieniowanie wideo i audio, poprawę głośności czy automatyczne ściąganie napisów (za pomocą dodatku VL sub). Jeden z najbardziej stabilnych programów do odtwarzania filmów wideo.

2. BESTPlayer
To przede wszystkim minimalizm i niewielkie wymagania. BESTPlayer oferuje podstawowe funkcje, a także obsługę całej masy kodeków. Do dyspozycji użytkowników oddano możliwość automatycznego pobierania napisów do aktualnie odtwarzanego filmu, jak i funkcję dobierania okładek oraz wyświetlania informacji na temat filmu wprost z serwisu IMDb.com. Możemy też uruchomić funkcję lektora, którzy przeczyta napisy

3. ALLPlayer
ALLPlayer korzysta bezpośrednio z DirectX, nie będąc kolejną nakładką MediaPlayer, dzięki czemu ma dostęp do ogromnej bazy kodeków i jest w stanie odtworzyć niemal każdy film. Poza tym odtwarza filmy wieloczęściowe, nie zaburzając procesu oglądania, pozwala na integrację z lektorem, a dzięki ALLContiner można łatwo edytować filmiki.

4. SubEdit Player
Coś dla osób, które potrzebują programu do dodawania napisów. SubEdit Player pozwala nie tylko na odtwarzanie filmów z napisami, ale również edycję i dodawanie tych ostatnich. Program posiada zaawansowane funkcje pozwalające na manipulacje tekstem - tworzenie, eksportowanie, importowanie, przesuwanie w czasie oraz wyszukiwanie. Inne ciekawe funkcje to np. zamykanie komputera po obejrzeniu filmu, lektor, wznowienie odtwarzania po błędzie czy dostosowanie szerokości napisów oraz zoom.

5. Real Alternative
Program pozwala na odtwarzanie plików RealMedia bez instalacji RealPlayera. To jego najważniejsza funkcja. Poza tym narzędzie oferuje m.in. możliwość stworzenia instalacji nienadzorowanej.

6. KMPlayer
Oprócz standardowych funkcji, KMPlayer oferuje chociażby dostęp do popularnych kanałów wideo, czy nawet flashowych gier online. Jest również zintegrowany z takimi popularnymi usługami jak YouTube. Za pomocą KMPlayera możemy modyfikować rozmiar i proporcję obrazu, oglądać napisy 3D, odtwarzać film klatka po klatce czy zarządzać kanałami dźwięku. KMPlayer posiada wiele zaawansowanych funkcji jak przyśpieszanie/zwalnianie filmu, ustawianie ulubionych fragmentów itp.

7. Vplayer
Solidna alternatywa dla znanych i popularnych odtwarzaczy wideo. Oprócz funkcji podstawowych, Vplayer oferuje chociażby takie funkcje jak dopasowywanie tekstu do filmu, edytor napisów, pełna konfiguracja napisów (kolor, wielkość), przeskakiwanie zepsutych klatek. Program posiada interfejs w języku polskim.


8. XPlayer
Jeżeli szukacie niewielkiego odtwarzacza, który nie będzie zużywał wiele pamięci, warto przetestować XPlayera. Spośród ciekawych funkcji warto wymienić chociażby możliwość dodawania filmów metodą przenieś-upuść, obsługę lini komend czy obsługę formatów RealVideo i QuickTime.