Serwer (region) odpowiada za ping, a często także za czas, w jakim dobierani są gracze do rajdów w Escape from Tarkov. Domyślnie gra sama wybiera odpowiedni serwer, ale możesz samemu zmienić serwer na taki, który bardziej Ci odpowiada.

Escape from Tarkov w trakcie dołączania do rajdu automatycznie wybiera odpowiedni serwer z niskim pingiem i na tej podstawie dobiera pozostałych graczy. Jednak w zależności od twojej lokalizacji może to oznaczać długi okres oczekiwania na rozpoczęcie gry. Grając z Polski gra domyślnie spróbuje dobrać graczy wykorzystujących polskie serwery, a to oznacza, że możemy poczekać nieco dłużej na rozpoczęcie gry niż w przypadku naszych europejskich sąsiadów. Wielu graczy poleca, aby zmienić serwer w Escape from Tarkov na inny w celu szybszego znajdowania rajdu i graczy do gry. Jak to zrobić?

Zmiana serwera w Escape from Tarkov

Należy jednak pamiętać o tym, że Escape from Tarkov posiada pewne wymagania co do komunikacji gracza z serwerem. Zmiana regionu (serwera, na którym gramy) jest możliwa, jednak ping nie może być zbyt wysoki - w przeciwnym wypadku połączenie z grą nie będzie możliwe. Możesz zatem zmienić serwer na inny, ale twój ping nie może wynosić więcej niż 150ms. Na szczęście w większości przypadków nie będzie to stanowić problemu - ping do większości europejskich serwerów nie powinien przekraczać 60-80ms.

Aby zmienić serwer w Escape from Tarkov, należy wyłączyć grę (jeśli jest aktualnie uruchomiona), a następnie powrócić do launchera (BattleState Launcher).

W oknie launchera, tuż nad przyciskiem "Play" znajdziesz opcję "Change server". To właśnie w tym miejscu możesz ustawić inny serwer, na którym chcesz grać.

Kliknij przycisk "Change server", a następnie w nowym oknie odznacz pole "Use automatic server selection" w dolnym lewym rogu. Aktywuje to pełną listę serwerów, spośród których możesz wybrać te, na których chcesz grać. Kliknij w kolumnę "Ping", aby posortować je po opóźnieniu do serwera.

Zaznacz teraz na liście te serwery (lub jeden serwer), które Cię interesują, np. serwery "Germany" oraz "London". Zatwierdź zmiany przyciskiem OK i kliknij "Play".

Połączysz się teraz do gry przy użyciu preferowanych przez Ciebie serwerów. Jeśli wybrałeś ich kilka, to gra wybierze ten, który spośród zaznaczonych ma w momencie dołączania najniższy ping.