Download, sterowniki

Jak zmienić nick w grze Fortnite na PC

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
10.07.2018
Ilość komentarzy
0

Chcesz zmienić swój nick w Fortnite, aby w grze widnieć pod innym pseudonimem? Jest to bardzo łatwe. Możesz zmienić swoją nazwę użytkownika bez utraty jakichkolwiek postępów w grze. Jak to zrobić?

Jak zmienić nick w Fortnite

Zakładając konto do gry wieloosobowej zdarza się, że nie mamy pomysłu na swój nick, zwłaszcza, gdy nazwa używana przez nas do tej pory jest zajęta. Wysilamy się wtedy, wymyślając inną nazwę użytkownika, która po pewnym czasie możesz się nam znudzić lub po prostu jest obciachowa bądź wręcz żenująca. Co w takim przypadku zrobić? Nie trzeba zakładać nowego konta. Możesz zmienić nick w Fortnite w ustawieniach swojego konta.

Zmiana nicku w Fortnite na PC nie ma żadnych skutków ubocznych – nie tracimy postępu w grze, statystyk, V-dolców czy zakupionych skórek. Wszystko pozostaje bez zmian, zmienia się jedynie nasza nazwa, pod jaką widzą nas inni gracze. Wszyscy dotychczasowi znajomi pozostaną na naszej liście kontaktów i zobaczą nas pod nową nazwą.

Zmiana nicku w Fortnite na PC

Zmiany swojej nazwy wyświetlanej możemy dokonać z poziomu ustawień swojego konta Epic Games, za pomocą którego logujemy się do gry Fortnite. Zmiana nazwy obejmie zmianę nicku nie tylko w grze Fortnite, ale również w innych tytułach uruchamianych za pomocą Epic Launchera.

Przejdź do ustawień swojego konta Epic Games

Wejdź w powyższy link, aby udać się na oficjalną stronę EpicGames.com. W górnym prawym rogu ekranu kliknij w przycisk „Wpisz się”, aby przejść do ekranu logowania. Zaloguj się na swoje konto Epic Games, którego używasz w Epic Launcherze do uruchomienia Fortnite.

Po zalogowaniu się na swoje konto zostaniesz przeniesiony/-a do strony głównej. Teraz w górnym prawym rogu wyświetla się Twoja nazwa użytkownika. Kliknij w nią, aby wysunąć menu kontekstowe, po czym wybierz opcję „Konto”.

 Przejdź do ustawień konta Epic Games

Przeniesiemy się do ustawień konta Epic Games. Od razu w zakładce „Dane osobowe” znajdziesz pole o nazwie „Wyświetlana nazwa”. To właśnie twój nick, który wyświetla się w grze Fortnite.

Aby zmienić nick, wystarczy, że w polu „Wyświetlana nazwa” wpiszesz nowy pseudonim, którego chcesz używać.

Wpisz dwukrotnie nowy nick w ustawieniach konta Epic Games

Po wpisaniu nowego nicku pojawi się dodatkowe okienko z prośbą o potwierdzenie zmiany nazwy wyświetlanej – w tym celu należy wpisać swój nowy pseudonim jeszcze raz. Pamiętaj, że nick w grze możesz zmienić tylko raz na dwa tygodnie.

Zaznacz pole, w którym oświadczasz, że rozumiesz, iż po dokonaniu zmiany przez okres dwóch tygodni nie będzie możliwa zmiana nicku na inny, a następnie kliknij „Potwierdź”. Po potwierdzeniu zmiany Twój nick zostanie do razu zmieniony i w grze będziesz widoczny/-a pod nową nazwą.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus