ROCCAT Power-Grid Download

ROCCAT Power-Grid to aplikacja składająca się z wersji komputerowej i wersji mobilnej. Pozwala na kontrolowanie komputera w trakcie gry z poziomu smartfona. Za jej pomocą użytkownik może monitorować swój komputer, zużycie CPU i pamięci RAM, wolne miejsce na dysku, a także kontrolować głośność, zmieniać piosenki, odczytywać wiadomości na Facebooku, TeamSpeaku, Skype oraz wiele więcej bez potrzeby minimalizowania gry. Dodatkowo możemy tworzyć własne zakładki z dowolną ilością makr kontrolujących poszczególne elementy gry (wysyłanie wiadomości do innych graczy, zmiany broni, map i wiele innych).

Aby skorzystać z aplikacji, zarówno komputer jak i smartfon muszą znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi. Po zainstalowaniu obu aplikacji (PC + Android/iOS) możemy uruchomić Power-Grid i sparować nasze urządzenie z wersją komputerową. Aplikacja na PC służy do konfigurowania wszystkich aspektów programu - możemy tu tworzyć nowe zakładki z własnymi makrami, a także dodawać konta do portali społecznościowych. Dla własnych makr i zakładek możemy odpowiednio personalizować wygląd ikon, kolorów i tła w zależności od gier, dzięki czemu efekt wygląda profesjonalnie do tego stopnia, że mógłby być składowym elementem samej gry.

Aplikacja mobilna z kolei jest sercem całego projektu i za jej pomocą obsługujemy wszystkie funkcje i przeglądamy informacje. Domyślnie dostępne są trzy zakładki - System stats, Incoming center oraz Volume control. W pierwszej znajdziemy informacje o komputerze - wolne miejsce na dysku, zużycie CPU i RAM oraz inne podobne dane. Druga zakładka wyświetla wszystkie powiadomienia z portali społecznościowych, wiadomości z komunikatorów, a także dodane przez nas kanały RSS. Volume control umożliwia sterowanie głośnością zarówno samego systemu, poszczególnych aplikacji jak i odtwarzacza muzycznego. Możemy także zmieniać piosenki, które lecą w tle.

Własne zakładki z indywidualnymi makrami pozwalają na kontrolowanie poszczególnych aspektów gier. Dla przykładu użytkownik może wywoływać elementy interfejsu gry (np. inwentarz czy mapę) lub zmieniać bronie. Gracze League of Legends lub innych MOBA mogą stworzyć czasomierze dla wardów czy respawnów. Możemy także stworzyć przyciski do robienia screenshotów, wyciszania mikrofonu lub wchodzenia na ulubione serwery gier. Nie musimy się także ograniczać do gier - personalizowane zakładki umożliwiają np. stworzenie pilota telewizyjnego do obsługi odtwarzacza video typu VLC.