Nie chcesz, aby inni gracze widzieli Twoją nazwę w grze? Valorant pozwala ukryć swój nick przed innymi graczami, co sprawia, że jesteś widoczny pod imieniem postaci, którą grasz. Zobacz, jak włączyć ten tryb, aby zwiększyć swoją prywatność.

Valorant posiada specjalny tryb prywatności, dzięki któremu jesteśmy w stanie ukryć swój nick przed innymi graczami w trakcie meczu. Ma to wiele różnych zastosowań. Do najbardziej oczywistych należy zachowanie anonimowości przez streamerów czy YouTuberów. Jeśli zazwyczaj gramy pod znanym publicznie imieniem, ale od czasu do czasu chcemy ukryć swoją tożsamość, to ten tryb okaże się zbawienny. Unikniemy w ten sposób fanów, którzy zamiast skupiać się na grze skupiają się na nas.

Warto jednak pamiętać, że nie tylko streamerzy mogą skorzystać z tego trybu. Ukrycie swojego nicku przed innymi graczami może być przydatne dla każdego. Przykładowo, jeśli masz nick, który często budzi niechciane zainteresowanie Twoją osobą i nie chcesz przy każdym meczu wysłuchiwać zbędnych komentarzy, to ukrycie swojej nazwy będzie dla Ciebie bardzo pomocne. Twoi znajomi nadal będą widzieć Cię normalnie pod Twoim nickiem, natomiast losowe osoby dobierane do meczów zobaczą Cię pod nazwą postaci, którą grasz.

Przejdźmy więc do rzeczy i zobaczmy, jak ukryć swój nick w Valorant przed innymi graczami.

Ukrywanie swojego nicku przed innymi graczami w Valorant

Na sam początek warto zaznaczyć, że ukrycie nazwy działa w trakcie:

  • ekranu wyboru postaci na początku meczu
  • trwania całego meczu

Natomiast gdy mecz się zakończy i powrócisz do ekranu głównego gry, to wszyscy gracze będą mogli zobaczyć, z kim grali na ekranie podsumowania meczu. Tam Twój nick będzie już widoczny dla wszystkich.

Aby ukryć swój nick, należy zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach prywatności. W tym celu uruchom Valorant, a następnie kliknij ikonę menu w górnym prawym rogu ekranu. Wyświetli się nowe okienko, w którym należy wybrać opcję Ustawienia.

Po przejściu do ustawień udaj się do zakładki Ogólne, a następnie na liście wszystkich dostępnych opcji znajdź sekcję Prywatność. W tym miejscu znajdziesz opcję o nazwie:

Ukryj moją nazwę przed graczami spoza mojej grupy

Ustaw tę opcję do pozycji "Wł", aby ją włączyć.

Od teraz Twój nick będzie niewidoczny zarówno dla przeciwników, jak i osób z Twojej drużyny. Jedyne osoby, które będą mogły zobaczyć Twoją nazwę w trakcie rozgrywki to ludzie, z którymi tworzysz grupę. Losowe osoby dobrane do drużyny spoza grupy zobaczą jedynie nazwę postaci, którą wybrałeś.