Chcesz szybko dopasować zdjęcia na Facebooka, Instagram, Twitter lub okładkę filmu na YouTube? Możesz to zrobić automatycznie za pomocą specjalnego narzędzia, które po wskazaniu zdjęcia samodzielnie przygotuje dopasowane wersje dla każdego serwisu społecznościowego.

Dopasowywanie zdjęć na Facebooka, Instagram i inne serwisy społecznościowe

Serwisy społecznosciowe wyświetlają zdjęcia w określonych rozmiarach i proporcjach, w zależności od ich przeznaczenia. Aby uzyskać jak najlepszą jakość zdjęcia po publikacji, dobrze jest przesłać je w odpowiednim rozmiarze i proporcjach. Nie trzeba jednak przycinać fotografii samodzielnie w GIMPie czy Photoshopie. Można skorzystać z darmowego narzędzia, które automatycznie przytnie nasze zdjęcia do odpowiednich proporcji i rozmiarów, wykorzystywanych w popularnych serwisach.

Wspomnianym narzędziem jest Promo Image Resizer. To usługa działająca w formie strony internetowej, która umożliwia przesłanie naszego zdjęcia, a następnie automatyczne przycięcie obrazu do wszystkich popularnych rozmiarów, które są wykorzystywane w mediach społecznościowych. Dzięki temu Promo Image Resizer automatycznie dopasuje nasze zdjęcia do rozmiarów i proporcji używanych w serwisach Facebook, Twitter, Instagram, YouTube (okładki filmów), Pinterest, LinkedIn i Snapchat. Jak tego używać i szybko dopasować swoje zdjęcia?

Jak dopasować zdjęcia na Facebooka, Instagrama, Twittera i inne serwisy społecznościowe?

Promo Image Resizer działa w formie strony internetowej, więc nie musimy niczego pobierać ani instalować na naszym komputerze. Wystarczy przejść na stronę usługi, przesłać swoje zdjęcie, a następnie pobrać automatycznie wygenerowane kopie w rozmiarach i proporcjach odpowiednich dla serwisu społecznościowego, z którego korzystamy.

Przejdź do Promo Image Resizer

Po wejściu na powyższą stronę musisz wgrać swoje zdjęcie, które chcesz dopasować do serwisów społecznościowych. Zdjęcie można wgrać z dysku lub zaimportować z adresu URL. Aby wgrać zdjęcie z dysku, kliknij „Browse” i wskaż swój obrazek w formacie JPG lub PNG.

Wgraj zdjęcie do Promo Image Resizer

Obrazek zostanie zaimportowany, a następnie poniżej wyświetli się lista wszystkich grafik, podzielona na odpowiednie serwisy społecznościowe i wymagane przez nich proporcje oraz rozmiary. Znajdziesz tu grafiki dla serwisów:

  • Facebook (m.in. relacja, zdjęcie w tle, okładka wydarzenia, okładka grupy, zdjęcie profilowe
  • Instagram (m.in. relacja, wpisy, zdjęcie profilowe, miniatura zdjęcia)
  • Twitter (m.in. obrazek udostępniania, zdjęcie profilowe, nagłówek)
  • YouTube (miniatura filmu, grafika kanału, banner, ikona kanału)
  • Pinterest (m.in. przypięte obrazki, miniatury, zdjęcie profilowe)
  • LinkedIn (m.in. obrazek udostępniania, tło profilu, baner i tło firmy, zdjęcie profilowe, logo)
  • Snapchat (obrazek udostępniania)

Oczywiście automatyczne dopasowanie nie zawsze jest idealne i może się okazać, że doszło do nieprawidłowego kadrowania (np. mamy ucięty kawałek twarzy).

Przejrzyj przycięte zdjęcia przez Promo Image Resizer

Nic nie szkodzi, każdą grafikę możemy szybko edytować i odpowiednio przesunąć w niej nasze zdjęcie, tak, aby uchwycić interesujący nas kadr. Wystarczy najechać kursorem myszy na wybrane zdjęcie i kliknąć „Edit”. Rozwinie się ekran edycji konkretnej grafiki wraz z podglądem. Jaśniejsze, podświetlone pole na zdjęciu to ten obszar, który zostanie użyty do przycięcia.

Za pomocą rolki myszy (lub suwaka pod zdjęciem) możesz dopasować rozmiar zdjęcia. Następnie chwytając obrazek lewym przyciskiem myszy możesz go przesuwać, aby dokonać prawidłowego kadrowania.

Dopasuj kadrowanie w Promo Image Resizer

 

Po dokonaniu edycji zamknij panel krzyżykiem w narożniku. Powtórz to dla każdej grafiki, której potrzebujesz.Gdy już poprawisz kadrowanie tam, gdzie jest to potrzebne, to teraz możesz pobrać zdjęcia.

Jeśli chcesz pobrać absolutnie wszystko, to kliknij po prostu w przycisk „Download all images”. Rzadko kiedy jednak potrzebujemy wszystkich rozmiarów od A do Z. Jeśli interesują Cię tylko wybrane grafiki, to po prostu zaznacz wybrane zdjęcia klikając w ikonę w górnym prawym rogu obrazka, a następnie wybierz „Download selected images”, aby je pobrać.

Pobierz przycięte zdjęcia z Promo Image Resizer

Wskazane przez nas zdjęcia zostaną pobrane i są już gotowe do udostępnienia w wybranych miejscach na wskazanych portalach społecznościowych. Przesyłając zdjęcie w odpowiednich proporcjach i prawidłowym rozmiarze gwarantujesz sobie najwyższą jakość udostępnianego materiału, gdyż ograniczana jest wtedy kompresja wykonywana po stronie serwisu społecznościowego.