Download, sterowniki

Jak blokować filmy, kanały i komentarze na YouTube w Firefox

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
16.05.2018
Ilość komentarzy
0

Denerwują Cię niektóre kanały na YouTube? A może przeszkadzają Ci niektóre filmy, które w kółko wyświetlają Ci się w sugestiach i poleceniach? Możesz użyć dodatku BlockTube do Firefox, który umożliwia całkowite blokowanie wybranych filmów, kanałów i komentarzy na YouTube.

BlockTube - blokowanie filmów, kanałów i komentarzy na YouTube

Na YouTube można znaleźć mnóstwo ciekawych materiałów. Są tam również takie, których nie chcielibyśmy nigdy więcej oglądać. Niestety, algorytmy YouTube są nieubłagane i nie zawsze działają tak, jak byśmy chcieli – często na liście sugerowanych lub podobnych filmów możemy znaleźć materiały, które nas kompletnie nie interesują lub nawet irytują. Mogą to być pojedyncze filmy jak również całe kanały. Jak je zablokować? W Firefox może pomóc wtyczka BlockTube.

Na co pozwala dodatek BlockTube do Firefoksa?

BlockTube to bardzo elastyczny dodatek, który umożliwi szczegółowe blokowanie filmów i kanałów z YouTube. Filmy można blokować na podstawie słów, które występują w ich tytułach – wystarczy stworzyć listę słów kluczowych, które chcemy wrzucić na „czarną listę”, a filmy zawierające je w tytule nie będą nigdy wyświetlane. Zarówno w sugestiach jak i w wynikach wyszukiwania, nawet jeśli wyszukamy tych konkretnych słów.

Oprócz tego dodatek umożliwia blokowanie całych kanałów, również na podstawie ich nazwy, jak i też na podstawie identyfikatora kanału. Wystarczy wpisać nazwę kanału lub jego ID, a żadne filmy z tego kanału się nie wyświetlą w wynikach wyszukiwania i sugestiach.

Co więcej, dodatek umożliwia blokowanie komentarzy na podstawie ich treści. Działa to prosto – wystarczy zdefiniować słowa kluczowe, które uważamy za niedopuszczalne, a wszystkie komentarze je zawierające będą automatycznie ukrywane.

Jak blokować filmy, kanały i komentarze na YouTube?

Przede wszystkim należy wyposażyć się w dodatek BlockTube dla przeglądarki Firefox. Można go pobrać z oficjalnego repozytorium dodatków Mozilli.

Pobierz BlockTube dla Firefox

Kliknij w powyższy link w przeglądarce Firefox, a następnie zainstaluj BlockTube za pomocą przycisku „Dodaj do Firefox”. Po zainstalowaniu dodatku można przejść do blokowania wybranych filmów, kanałów i komentarzy.

Wejdź do dodatku BlockTube

Korzystanie z BlockTube nie należy do najbardziej intuicyjnych, ale też nie jest w żaden sposób trudne. Aby rozpocząć blokowanie wybranych filmów, kanałów lub komentarzy, należy przejść do opcji wtyczki. W tym celu klikamy w ikonę BlockTube w górnym prawym rogu przeglądarki.

Pojawi się interfejs dodatku, w którym znajdziemy cztery pola:

  • Video title (tytuł filmu)
  • Channel name (nazwa kanału)
  • Channel ID (id kanału)
  • Comment content (treść komentarza)

Blokowanie jest bardzo proste. Wystarczy w odpowiednie pola wpisać słowa kluczowe, na podstawie których chcemy blokować filmy, kanały lub komentarze. Słowa kluczowe należy oddzielać linią – w każdej linii powinno znaleźć się jedno słowo kluczowe lub pojedyncza fraza.

Interfejs dodatku BlockTube

Przykładowo, jeżeli chcemy blokować wszystkie filmy z wyzwaniami i challenge'ami, to wystarczy wpisać w polu „Video title” słowa kluczowe, które w tytułach takich filmów występują. W tym wypadku będą to np. „challenge” i „wyzwanie”. Od tej pory wszystkie filmy zawierające te słowa kluczowe będą blokowane – nie wyświetlą się ani w sugestiach, ani też w wynikach wyszukiwania, nawet jeśli tych konkretnych słów wyszukamy.

Przykładowe blokowanie słów kluczowych

To samo robimy w przypadku pozostałych pól, takich jak komentarze (wystarczy wpisać nieodpowiednie naszym zdaniem słowa kluczowe, a wszystkie komentarze je zawierające zostaną ukryte). W przypadku blokowania całych kanałów, należy wpisać nazwę kanału lub jego ID. Jeżeli chcesz znaleźć ID kanału, to wystarczy wejść na stronę danego kanału, a następnie spojrzeć na pasek adresu. ID znajduje się na samym końcu adresu – to ten długi ciąg znaków. Wystarczy go skopiować i wkleić do BlockTube.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus