Aby uchwycić szczegóły filmu, musisz przejść klatka po klatce, aby móc wyszczególnić wszystkie informacje. Jeśli na przykład oglądasz jakiś samouczek lub chcesz zobaczyć coś w zwolnionym tempie, możesz to łatwo zrobić na komputerze i telefonie komórkowym na YouTubie. Pokażemy ci każdą z opcji, których możesz użyć do oglądania filmów z YouTube’a klatka po klatce.

Najważniejsze informacje:

 1. Istnieją różne sposoby oglądania filmów z YouTube’a klatka po klatce.
 2. Nie przegap ani sekundy oglądanej zawartości. Śledź samouczki, oglądaj sceny lub gry z dużo większą dokładnością.

Wiele osób nie wie, że platformy wideo, takie jak YouTube, mają kilka bardzo interesujących skrótów i narzędzi. Pozwalają one użytkownikowi uzyskać znacznie więcej z oglądanych treści. Pokażemy więc kilka metod, których można użyć do oglądania filmów klatka po klatce.

Jaki jest cel odtwarzania filmów z YouTube na PC i urządzeniach mobilnych klatka po klatce?

Oglądając filmy klatka po klatce, można uzyskać lepszy widok treści. Istnieją pewne platformy, takie jak YouTube, które mają opcje oglądania klatka po klatce w każdym ze swoich filmów. Jednak nie każdy o tym wie i nie każdy ma pojęcie o krokach, które należy wykonać, aby to osiągnąć.

Pokażemy ci, jak możesz to zrobić, zarówno w wersji internetowej, jak i w aplikacji mobilnej, niezależnie od tego, czy jest to Android, czy iOS. Teraz będziesz mógł oglądać samouczki bardziej szczegółowo, dzięki czemu nie pominiesz żadnego kroku. Z drugiej strony, ci, którzy chcą przeanalizować sceny z wideo, filmu, piosenki, a nawet sportu, również będą mogli to zrobić.

Jak oglądać treści z YouTube’a klatka po klatce na komputerze za pomocą skrótów klawiszowych (pomocne dla systemów Windows i Mac). Poznaj funkcje i dostępne sposoby

Jeśli korzystasz z komputera w domu lub w pracy do oglądania filmów na YouTubie, możesz skorzystać z opcji oglądania klatka po klatce. Osiąga się to za pomocą skrótów klawiaturowych, na które pozwala ta platforma wideo, która działa w Internecie od 2005 roku. Aby to osiągnąć, ważne jest, aby wykonać każdy z poniższych kroków.

 1. Przejdź do preferowanej wyszukiwarki i otwórz YouTube.
 2. Wybierz film, który chcesz obejrzeć klatka po klatce i otwórz go, klikając go.

3. Naciśnij przycisk pauzy na odtwarzaczu lub klawisz spacji na klawiaturze, aby rozpocząć proces. Musisz to zrobić w momencie, w którym chcesz rozpocząć oglądanie klatka po klatce.

4. Poszukaj klawisza kropki i przecinka na klawiaturze.
5. Naciśnij klawisz kropki (.), aby przejść do przodu klatka po klatce lub klawisz przecinka (,), aby cofnąć się klatka po klatce.

Skróty te pozwalają użytkownikom łatwo i bez dodatkowego pobierania oglądać filmy z YouTube’a klatka po klatce. Wykonując te kroki, można łatwo uchwycić każdy szczegół. Ponadto, jeśli naciśniesz klawisz F, możesz umieścić YouTube na pełnym ekranie i nadal korzystać z tej samej opcji za pomocą klawiszy średnika.

Użyj rozszerzenia przeglądarki, aby oglądać filmy klatka po klatce na YouTubie (Frame By Frame dla użytkowników Google Chrome)

Jeśli jesteś użytkownikiem przeglądarki Google Chrome, możesz zainstalować rozszerzenie, które również umożliwia oglądanie filmów klatka po klatce. Jest to niewielka instalacja, która zajmuje tylko kilka sekund i jest bardzo łatwa w użyciu z komputera. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to działa, aby oglądać filmy klatka po klatce na YouTubie lub nawet na innych platformach, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do Chrome Web Store i wyszukaj rozszerzenie „Frame By Frame”, aby je zainstalować.
 2. Wejdź na YouTube i wyszukaj film, który chcesz obejrzeć klatka po klatce.

3. Naciśnij klawisz spacji na klawiaturze lub przycisk pauzy, aby zatrzymać wideo w miejscu, w którym chcesz wyszczególnić obraz.
4. Znajdź klawisze w lewo (aby przejść do tyłu) i w prawo (aby przejść do przodu) na klawiaturze i przejdź film klatka po klatce.

Te skróty YouTube są idealne nie tylko do użytku na komputerze, ale także na innych platformach. Oprócz tego oferują interesujące szczegóły, takie jak czas trwania wideo, klatki i kilka dodatkowych ustawień. Funkcja działa po prostu poprzez naciśnięcie tych dwóch klawiszy na klawiaturze.

Jak mogę oglądać wideo klatka po klatce w aplikacji YouTube na urządzeniu mobilnym (opcja iOS i Android)?

Jeśli masz aplikację YouTube na swoim urządzeniu mobilnym z systemem iOS lub Android, możesz także oglądać wideo klatka po klatce. Można to łatwo zrobić, po prostu zmieniając prędkość oglądanego wideo. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, wyjaśnimy to w poniższych krokach.

 1. Przejdź do aplikacji YouTube na urządzeniu mobilnym (Android i iPhone) i otwórz ją.
 2. W aplikacji wybierz film, który chcesz obejrzeć klatka po klatce.
 3. Wstrzymaj wideo w momencie, w którym chcesz obejrzeć je szczegółowo i naciśnij koło zębate u góry.
 4. Stuknij w opcję „Szybkość odtwarzania".
 5. Wybierz cokolwiek poniżej 1, im niższa wartość, tym wolniejsze tempo, znacznie szybsze będzie powyżej wartości 1.

UWAGA: Jest to opcja, którą można również zastosować na komputerze z systemem Windows lub Mac. Jest ona jednak najskuteczniejsza w przypadku oglądania wideo klatka po klatce na urządzeniu mobilnym.

Osobiste wnioski

Bez wątpienia każdy z pokazanych przez nas sposobów oglądania filmów klatka po klatce jest prosty. W pierwszym przypadku wystarczy nacisnąć dwa klawisze, aby cieszyć się zawartością klatka po klatce. W drugim przypadku potrzebne będą również naciśnięcia klawiszy oraz rozszerzenie w przeglądarce Google Chrome. Wreszcie, z telefonu komórkowego opcja jest znacznie prostsza dzięki zmianie prędkości.

Dzięki tym metodom można teraz cieszyć się treściami, które chcesz oglądać z wieloma szczegółami. Pomaga śledzić przepisy, sceny i inne momenty z mniejszą prędkością. Wystarczy postępować zgodnie z podanymi przez nas krokami, aby uzyskać ten efekt w kilka sekund.