Xmarks for Firefox Download

Xmarks to dodatek do wielu przeglądarek internetowych, za pomocą którego zsynchronizujemy i przeniesiemy ulubione zakładki z jednej przeglądarki do drugiej etc.

Jeśli korzystamy z kilku przeglądarek jednocześnie – jedna na co dzień, inna do pracy, jeszcze inna do nauki etc. – z pewnością borykamy się z trudnościami związanymi z synchronizacją ulubionych zakładek. Problem pojawia się również w momencie, gdy chcemy przejść z jednej przeglądarki, np. Firefox na inną po kilku latach intensywnego korzystania.

Za pomocą programu Xmarks zsynchronizujemy wszystkie ulubione zakładki zapisane na jednej przeglądarce i udostępnimy je w innych. Jeśli mamy kolekcję kilkudziesięciu lub kilkuset zakładek w przeglądarce Firefox, w jednej chwili, prosto i szybko udostępnimy je w przeglądarce Safari, Google Chrome czy Internet Explorer. Oprócz tego za pomocą programu stworzymy kopię zapasową ulubionych stron internetowych na wypadek awarii komputera.

Kolejną ciekawostką jest opcja automatycznego zapisywania wszystkich loginów i haseł używanych do logowania się na pocztę, portale społecznościowe etc. Zapisane dane mogą być przechowywane w chmurze lub na wybranym przez użytkownika serwerze. Oczywiście przesyłane dane są szyfrowane i nie wpadną w ręce osób trzecich. Po instalacji programu Xmarks zostanie uruchomiony kreator, który przeprowadzi użytkownika przez wszystkie etapy tworzenia konta.