Download, sterowniki

Czy FIFA 21 będzie godnym następcą serii?

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
07.10.2020
Ilość komentarzy
0

Rok 2020 z pewnością zostanie zapamiętany przez wiele osób jako wyjątkowy, jednak niektóre rzeczy pozostaną niezmienione. Jedną z nich jest premiera kilku gier sportowych od EA Sports, z których zdecydowanie najciekawszą – przynajmniej z perspektywy polskiego gracza – jest FIFA 21, które pojawi się już tej jesieni.

Czy FIFA 21 będzie godnym następcą serii?

Seria wydawana jest nieprzerwanie od 1993 roku i na dobrą sprawę ciężko doszukiwać się w niej poważnych zmian, nie licząc oczywiście tych związanych z oprawą audiowizualną. Tegoroczna odsłona również będzie szła tropem wytyczonym przez poprzednie części – spodziewać się można zatem ewolucji, a nie rewolucji. Czy to jednak wystarczy, by zainteresować graczy i czy Electronic Arts dostosowało FIF-ę 21 do nowych konsol, które pojawią się w listopadzie? Sprawdź, co dokładnie do zaoferowania ma FIFA 21, której premierę zaplanowano już na październik.

FIFA 21, czyli porcja dobrze znanych rozwiązań w odświeżonym wydaniu

Choć brak zmian serii FIFA spotyka się nierzadko z dużą krytyką społeczności graczy, to jednak dalej jest to jedna z lepiej zarabiających marek i co roku kolejne odsłony trafiają do milionów fanów elektronicznej piłki nożnej na całym świecie. Trudno się dziwić, bowiem gracze i ogólnie, współcześni odbiorcy popkultury, uwielbiają to, co już znają, więc coroczne kupowanie takiej FIF-y czy Call of Duty stało się dla wielu tradycją. Co więcej, wielu graczy kupuje tylko jeden tytuł przez cały rok i jest to właśnie FIFA. Stąd właśnie Electronic Arts, wydawca i zarazem producent serii, co roku czyni z premiery kolejnej FIF-y wydarzenie. Nie inaczej jest i teraz – choć w roku 2020 premierę będzie miało wiele innych gier, a do tego na ten okres zaplanowano start nowych konsol, FIFA 21 będzie dla wielu graczy dużym wydarzeniem.

Tytuł został zapowiedziany w czerwcu podczas EA Play, a od tego czasu EA udostępniło kilka dodatkowych informacji dotyczących zmian, jakie wniesie FIFA 21 do serii. Choć nie będzie ich zbyt wiele, to fanów z pewnością ucieszy lepsza sztuczna inteligencja i to zarówno zawodników z naszej drużyny, jak i tej przeciwnej. W FIF-ie 21 zawodnicy mają zachowywać się w jeszcze bardziej realistyczny sposób, stosując coraz to ciekawsze zagrania. Co więcej, deweloperzy zapewniają, że całość stanie się wolniejsza, upodabniając się nieco do serii Pro Evolution Soccer, jednak gra ma dzięki temu zyskać na taktyce. Pozwoli to na wykonywanie taktyczniejszych akcji, których zaplanowanie i późniejsze zakończenie golem, będzie wymagało nie lada umiejętności.

Dalej jednak rozgrywka ma być przyjemna i przystępna dla graczy o różnym poziomie zaawansowania, a zarządzanie drużyną w różnych trybach ma być przyjemne niezależnie od wybranej platformy. FIFA 21 PS4 ma być tak samo przyjemna, jak wersja wydana na komputery osobiste.

Graficzne zmiany w FIFA 21 – na co pozwoli ulepszony silnik graficzny i moc konsol nowej generacji?

Tak jak w przypadku poprzednich odsłon serii FIFA wychodzących na styku dwóch generacji, tak i najnowsza część pojawi się zarówno na starych, jak i nowych konsolach (gra zmierza również na PC). Electronic Arts zapewnia jednak, że niezależnie od wybranej platformy rozgrywka ma być płynna, a zmiany w grafice mają być zauważalne. Przede wszystkim dotyczy to jeszcze dokładniejszego odwzorowania topowych piłkarzy, jednak zmian doczekają się również kibice zasiadający na wirtualnych stadionach. Obserwatorów na trybunach ma być więcej, a do tego mają być oni dokładniej odwzorowane, by zwiększyć realizm podczas meczu.

Na czym będzie można zagrać w FIFA 21?

Electronic Arts przyzwyczaiło fanów elektronicznej piłki nożnej, że premiera kolejnych gier z serii FIFA następowała we wrześniu. W przypadku FIFA 21 zdecydowano się na lekkie przesunięcie premiery – gra pojawi się w sklepach 6 października, jednak dotyczy to tylko wersji na komputery osobiste i konsole starej generacji. Premiera gry na Xbox Series X i S, a także PlayStation 5 nie jest jeszcze znana.

Warto jednak zauważyć, że osoby, które kupią FIFA 21 Xbox One lub wersję na PlayStation 4, otrzymają od Electronic Arts darmowe uaktualnienie na nowe konsole.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus