Kolejna odsłona kultowej gry od EA Sports zbliża się wielkimi krokami. Jako że już można rezerwować grę, przedstawiamy najważniejsze nowości, na jakie czekają gracze. Co przyniesie FIFA 22? Sprawdzamy co znajdziemy w najnowszej wersji gry.

Nowe animacje, aktualizacja składów,odświeżenie strojówzawodników - to tylko część zmian, jakie szykuje EA Sports. FIFA 22 to pierwsza edycja przygotowana pod konsole nowej generacji, czyli Playstation 5 oraz Xbox Series X. Jak wpłynie to na jakość produkcji oraz niezwykle popularny tryb FIFA Ultimate Team?

FIFA 22 - nowości w rozgrywce

Nowa FIFA ma wyjść na przeciw użytkownikom, którzy kochają football. Znacznie więcej miejsca poświęcono taktyce. Będzie można dokładniej ustawić piłkarzy, wydać im szczegółowe instrukcje, żeby lepiej przygotować ich do rozgrywki. Taktyki mają być bardziej różnorodne i przygotowane w oparciu o najnowsze trendy w piłce. Innowacyjna technologiaHyperMotionwpłynie m.in. na grę w obronie, co było częstym zarzutem graczy w stosunku do poprzedniej wersji. W nowej grze ten element ma być poprawiony, a defensorzy mają grać z pełnym zaangażowaniem. FIFA 22 to też udoskonalone tryby FUT oraz dla jednego gracza. Gra po sieci oraz gameplay ma być płynniejsza, zwłaszcza w wersji na PS5. Posiadacze starszych konsol również nie powinni narzekać. FIFA 22 PS4 dostępna jest w równie nowoczesnej technologii.

Rozbudowany system SI, który możesz zarezerwować już dziś

FIFA dołożyła również większych starań do pracy na boisku całych zespołów. Gracze nie będą musieli pracować za wszystkich zawodników na murawie, gdyż sztuczna inteligencja ma oferować większe wsparcie dla graczy. Dzięki udoskonaleniu ruchów na boisku, zachowanie piłkarzy ma być zdecydowanie bardziej efektywne niż w przeszłości. Zawodnik sterowany przez SI będzie lepiej rozumiał rozgrywkę oraz poszczególne wskazówki podczas meczów. A wszystko to będziemy mogli oglądać z nowymi animacjami i specjalnymi efektami. EA zadbało m.in. o bardziej realną walkę o piłkę w powietrzu. W grze zaobserwujemy też interakcję między zawodnikami.

Premiera gry FIFA 22 zapowiedziana jest na 1 października 2021, ale już teraz można dokonać zamówienia na najnowszą edycję gry. W edycji standardowej na graczy czekają piłkarze na wypożyczenie, którzy z pewnością ułatwią start ligi FUT. Na okładce drugi rok z rzędu pojawi sięKylian Mbappé, przez co dołączył do elitarnego grona gwiazd futbolu, czyli Cristiano Ronaldo i Leo Messiego. Zabawa w nowym sezonie ma być na jeszcze większym poziomie, czego życzymy wszystkim graczom.

Materiał zewnętrzny