EVEREST Home Edition Download

W każdym komputerze znajduje się mnóstwo podzespołów, oprogramowania, sterowników i ustawień. Płyta główna, procesor, pamięci, karta graficzna, muzyczna, sieciowa, telewizyjna, do tego napędy i dyski twarde, a wszystko to opatrzone ustawieniami taktowania, mnożnikami, napięciami ze sterownikami na deser. Ciężko to wszystko opanować. Za sprawą programu Everest Home Edition wszystko wydaje się dużo prostsze.

Everest Home Edition to bezpłatny program przeznaczony do identyfikacji zainstalowanego w komputerze sprzętu oraz oprogramowania. Aplikacja nie tylko wyświetla szczegółowe dane na temat zastosowanych w komputerze podzespołów, ale jest w stanie generować szczegółowe i przejrzyste raporty. Niestety od jakiegoś czasu ta wersja programu nie jest wspierana, gdyż cała uwaga została skupiona na wersji Everest Corporate Edition, ale mimo to Everest Home Edition nadal jest uznawany przez wielu użytkowników za niezwykle przydatne narzędzie.

Program Everest Home Edition wyświetla informacje sprzętowe o takich pozycjach jak płyta główna, procesor, karta graficzna a nawet monitor. Nie zabraknie również danych o urządzeniach pamięci masowej, kartach sieciowych czy multimedialnych. Everest Home Edition wyświetli również informacje o pozostałym sprzęcie w komputerze podłączonym za pomocą złącz PCI, Plug & Play, PCMCIA i USB. Aplikacja wyświetli także informacje o zarządzaniu energią, listę zasobów sprzętowych, informacje o drukarkach.

Oczywiście sprzęt to nie wszystko, dzięki czemu poznamy informacje o oprogramowaniu, czyli systemie operacyjnym, pracy w sieci, informacjach o zastosowanym oprogramowaniu, zaplanowanych zadaniach czy rozwiązaniach antywirusowych. Na deser otrzymujemy możliwość monitorowania oraz testowania wydajności sprzętu. Na koniec możemy utworzyć raport i zapisać go w trzech różnych formatach plików: jako zwykły tekst, plik HTML oraz unikatowy MHTML.