AIDA32 - Enterprise System Information Download

AIDA32 – Enterprise System Information to darmowy program dostarczający szczegółowych informacji o zainstalowanym systemie operacyjnym oraz o wszystkich podzespołach znajdujących się w komputerze. AIDA32 ma wbudowaną bazę danych ponad 25 000 podzespołów, co pozwala na wyświetlenie dokładnych informacji na temat każdego sprzętu. 

Program cechuje się bardzo prostym interfejsem podzielonym na dwie części. Lewa strona okna programu odpowiada za nawigację po kategoriach sprzętu, prawa natomiast wyświetla szczegółowe informacje na temat wybranego elementu. 

Wszystkie informacje wyświetlone w programie możemy zapisać do pliku tworząc specjalny raport. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na interesujący nas rodzaj sprzętu, po czym wybrać opcję sporządzania szybkiego raportu. Sprawozdanie może być zapisane w wielu formatach, do dyspozycji mamy zwykły plik tekstowy, pliki HTML, XML, CSV (obsługiwany przez arkusze kalkulacyjne), MIF, INI oraz ADO.

Użytkownik może również wykonać testy wydajności, jak np. test zapisu bądź odczytu danych z pamięci, po czym porównać je do innych wyników umieszczonych w bazie.

UWAGA! Program od 2004 roku nie jest już dalej rozwijany. Jednak pomimo tak długiego okresu czasu nieaktywności, program nadal znajduje swoje zastosowanie i udziela sporej ilości informacji o sprzęcie.