BitDefender Total Security Download

BitDefender Total Security jest pakietem, który ma na celu ochronę naszego komputera przez wszystkimi możliwymi zagrożeniami. Total Security jest najbardziej kompleksowym pakietem ochronnym firmy BitDefender. Profile użytkownika podczas instalacji programu zostały bardzo uproszczone. Teraz możemy wybrać jedną z trzech trybów (podstawowy, średnio-zaawansowany oraz tryb eksperta) w którym uruchomi się okno programu.

Przed procedurą instalacji program uruchamia proces szybkiego skanowania w celu znalezienia programów typu malware które mogły przeszkodzić w poprawnej instalacji programu. Wstępny proces konfiguracji programu zależy od opcji zaawansowania wybranej podczas instalacji. Po wybraniu trybu eksperta sami będziemy musieli zdecydować które moduły oraz funkcje będą aktywne, opcje średnio-zaawansowany oraz podstawowa dadzą nam możliwość dostosowania głównego okna aplikacji oraz skrótów do trybu gracza, panelu kontrolnego oraz centrum zarządzania sieciami domowymi.

Antivirus

Ten moduł to serce ochrony naszego komputera. Antywirus chroni nasz komputer przed wirusami oraz różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem. Antywirus wykrywa zagrożenia na podstawie sygnatur oraz metodą heurystyczną. Dzięki najnowszemu silnikowi jesteśmy chronieni przed zagrożeniami typu malware oraz przed phishingiem (antyphishingowy pasek automatycznie instaluje się w przeglądarkach Internet Explorer oraz Mozilla Firefox). Narzędzie Search Advisor jest nowością w pakiecie ochronnym BitDefendera, ma za zadanie chronić nas przed wchodzeniem na niewłaściwe witryny internetowe.

Total Security może skanować wyniki wyszukiwania takich silników jak Yahoo!, Bing oraz Google. Search Advisor działa w oparciu o technologie antyphishingowe oraz silniki anti-fraud, dzięki temu linki zwracane w procesie wyszukiwania są sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa i autentyczności. By zwiększyć efektywność Search Advisor weryfikuje wyniki z sygnaturami oraz analizuje kod strony, te działania mogą wpłynąć na szybkość przeglądania.

Zalety technologii Cloud nie są tajemnicą dla dzisiejszego użytkownika. Oprócz zmniejszenia wykorzystania zasobów systemowych technologia Cloud pozwala na bardzo szybkie skanowanie. QuickScan skanuje nasz komputer szybko i sprawnie w poszukiwaniu wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw które czyhają na użytkownika.

Ochrona rodzicielska

Teraz możemy konfigurować opcje filtra rodzicielskiego z konsoli zarządzającej do której mamy dostęp z każdego komputera podłączonego do sieci. Wystarczy zalogować się na własne konto BitDefender by mieć dostęp do alertów, raportu o aktywności oraz ustawień kontroli rodzicielskiej. Zmiany wprowadzone w koncie Online zostają zastosowane na naszym komputerze dopiero po chwili. Jest to bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie. Dzięki zdalnej kontroli mamy dostęp do najczęściej odwiedzanych stron oraz do osób z którymi nasze dzieci najczęściej się kontaktują (program skanuje rozmowy w takich programach jak Yahoo! Messenger oraz Windows Live Messenger.

System Tune-Up

Tune-Up to zestaw narzędzi które zadbają o wydajność i dobrą kondycję naszego komputera. Sekcja Monitor dostarcza nam statyki które dotyczą użycia procesora oraz ilość zajmowanej pamięci przez każdą aplikację uruchomioną na naszym komputerze. Aplikacje dzielone są na kategorie informujące o poziomie wykorzystywania zasobów systemowych – program klasyfikuje aplikacje w trzech kategoriach: Niskie/Średnie/Wysokie.

Bazując na tych informacjach możemy z łatwością stwierdzić które aplikacje powodują spowolnienie systemu. Total Security zapisuje także 30 minutową historię użycia zasobów systemowych przez każdą aplikację.
Możemy sami zdecydować które lokacje zostaną wyczyszczone przez narzędzie PC Clean-Up. Oznacza to że możemy wyczyścić pamięć Cache przeglądarki Internet Explorer jednocześnie zostawiając nienaruszoną pamięć Firefoxa. Jest to na pewno przydatne rozwiązanie bo nie musimy wybierać między opcjami wszystko albo nic.

Sieć domowa

Sieci domowe składają się z coraz większej liczby komputerów, dlatego też rośnie zapotrzebowanie na programy które zapewnią kompleksową ochronę wszystkich członkom sieci domowej. Dzięki BitDefender Total Security mamy możliwość administrowania innych produktów BitDefender zainstalowanych w obrębie sieci domowej.

Dzięki zdalnej możliwości kontroli możemy przeprowadzać skanowanie (pełne, głębokie oraz weryfikację moich dokumentów), zainicjować rutynę naprawczą fix-all-on-demand, uaktualnić oprogramowanie, wprowadzić nowe ustawienia filtra rodzicielskiego oraz uruchomić narzędzie tune-up. 

Instalując pakiet Total Security nasz komputer jest pod kompleksową ochroną. Mnogość funkcji i modułów które dbają o nasze bezpieczeństwo jest naprawdę imponująca. Możliwość sterowania filtrem rodzicielskim przez konto online jest także pewną nowością. Z czystym sumieniem można polecić BitDefender Total Security użytkownikom którzy wymagają od tego typu pakietów pełnej ochrony bez żadnych kompromisów.