Symantec Endpoint Protection Download

Symantec Endpoint Protection to połączenie najlepszych technologii takich jak antywirus, anty spyware czy firewall. Dzięki temu program chroni przed najbardziej zaawansowanymi atakami. Program blokuje zagrożenia, ma zminimalizowany wpływ na wydajność systemu oraz cechuje się łatwą kontrolą przez użytkownika.

Pakiet od firmy Symantec jest przeznaczony przede wszystkim dla użytkowników biznesowych w celu zabezpieczenia przed zagrożeniami z sieci wszystkich stacji roboczych we firmie. Najsilniejszym punktem programu jest moduł antywirusowy, który chroni komputer w czasie rzeczywistym. Posiada oczywiście funkcję skanowania wszystkich plików na dysku na żądanie. Wykrywa wirusy, rootkity, trojany, spyware (oprogramowanie szpiegujące), malware (szkodliwe oprogramowanie), a także szkodniki typu ransomware (blokujące komputer w celu wyłudzenia pieniędzy).

Oprócz modułu antywirusowego, Symantec Endpoint Protection posiada także wbudowaną zaporę sieciową. Posiada ona dość podstawowe funkcje, jednak w zupełności starcza do klasycznej ochrony komputera i filtrowania tego, co jest przesyłane z i do komputera. Jako że program został stworzony z myślą o firmach, twórcy zaimplementowali funkcję konsoli administratorskiej. Umożliwia ona zdalne sterowanie przez informatyka wszystkimi funkcjami programu na każdej z podłączonych stacji roboczych w miejscu pracy, dzięki czemu możliwe jest wykonywania skanowania na żądanie i zarządzania ochroną za pomocą sieci.