HDD Health Download

Program używany do monitorowania stanu pamięci zainstalowanej w komputerze. Obsługuje zarówno tradycyjne dyski twarde (HDD), jak i dyski SSD. Aplikacja może być uruchamiana okazyjnie lub być aktywna przez cały czas pracy peceta. Zminimalizowana znajduje się w zasobniku systemowym i stale kontroluje dyski.

Podobnie jak większość programów tego typu HDD Health obsługuje technologię S.M.A.R.T. (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology). Przewiduje ona możliwe awarie i informuje użytkownika przed ich wystąpieniem. Aby ta funkcja działała dysk również musi wspierać standard S.M.A.R.T.

Aplikacja cechuje się bardzo małym apetytem na zasoby systemowe. Może więc działać nawet na starszych komputerach bez ich spowalniania. Monitoruje temperaturę pracy dysków, wyświetla pełne informacje o zainstalowanych napędach (model, numer seryjny, wersja firmware'u).

Program może powiadamiać użytkownika o stanie dysków nie tylko lokalnie (za pomocą np. sygnałów dźwiękowych), ale również zdalnie (e-maile). W przeciwieństwie do wielu innych tego typu usług HDD Health jest całkowicie bezpłatny w przypadku zastosowań prywatnych.