#1 MP3 to WAV Converter Download

#1 MP3 to WAV Converter to jeden z najprostszych w obsłudze programów służących do konwersji muzyki. Sporą zaletą jest prędkość działania, pozwalająca na błyskawiczną konwersję plików w formacie MP3 do WAV i odwrotnie.

Interfejs programu jest prosty w obsłudze, dzięki czemu nawet początkujący użytkownik poradzi sobie w przeglądaniu zasobów. Wadą jest możliwość importowania ścieżki audio do listy wyłącznie za pomocą przeglądarki plików, gdyż metoda przeciągnięcia i upuszczenia plików nie jest obsługiwana. Kolejnym mankamentem jest stosunkowo niewielka ilość funkcji – właściwie jedyną rzeczą którą należy zrobić, jest podanie miejsca docelowego pliku, w celu zainicjowania procesu konwersji. Plusem takiego rozwiązania jest pobieranie małej ilości zasobów systemowych oraz krótki czas konwersji. Ponadto dla nowych użytkowników udostępniono dokument, w którym szczegółowo wyjaśniono jak należy obsługiwać aplikację.

Największym mankamentem jest brak możliwości konfigurowacji jakichkolwiek dodatkowych ustawień audio. Nie można przykładowo zmieniać kanałów, szybkości transmisji czy głośności. Ponadto nie można określić nazwy pliku wyjściowego, zaś po zakończeniu konwersji nie wyświetla się informacja o tym, czy zadanie zostało zakończone sukcesem. Informacja ta jest o tyle istotna w przypadku tego programu, że zdarza mu się zawieszać w trakcie konwersji.