Foxit Advanced PDF Editor Download

Większość użytkowników potrzebuje jedynie przeglądarki plików PDF. Czasami jednak trzeba użyć programu, który umożliwia także tworzenie oraz edytowanie tego formatu. Wtedy z pomocą przychodzi Foxit Advanced PDF Editor. Ten kreator PDF-ów jest bardzo prosty w obsłudze - poradzi sobie z nim także początkujący użytkownik.

Praca z programem przypomina korzystanie z typowego edytora tekstu, takiego jak Word. W oknie edycyjnym można dodawać tekst, obrazy, linie, prostokąty czy inne kształty geometryczne oraz obiekty. W ciągu kilku sekund da się zmienić takie parametry jak typ czcionki, jej wielkość, kolor czy inne elementy formatowania.

Foxit Advanced PDF Editor dysponuje modułem szybkiej edycji, który umożliwia nanoszenie prostych poprawek na gotowe już dokumenty PDF. W aplikację wbudowano także mechanizm śledzenia zmian podobny do tego, który znajdujemy w edytorach tekstu.

Program pozwala na łączenie wielu PDF-ów w jeden plik. Obsługuje warstwy tak jak Photoshop. Ułatwia to orientację podczas edycji złożonych plików, bo umożliwia ukrywanie i nazywanie poszczególnych elementów dokumentu. Aplikacja pozwala też na włączenie siatki edycyjnej oraz ustalenie rozmiaru marginesów.

Foxit Advanced PDF Editor ułatwia tworzenie albumów fotograficznych w formacie PDF. W tym celu wystarczy zaznaczyć pożądane zdjęcia w katalogu, a następnie umieścić je w programie metodą przeciągnij i upuść. Program umożliwia również naprawianie dokumentów PDF, których czcionki są uszkodzone lub nieobsługiwane.

Kolejną funkcją obecną w Foxit Advanced PDF Editorze, a znaną z edytorów tekstu, jest moduł sprawdzania pisowni. Do tego dochodzi funkcja Znajdź i Zamień, pozwalająca na szybkie nanoszenie poprawek hurtowo. Zaawansowane wyszukiwanie można nawet ograniczyć do tekstu napisanego konkretną czcionką, określonym jej rozmiarem lub kolorem.

Foxit Advanced PDF Editor to kuzyn znanego Foxit Readera - alternatywnej przeglądarki plików PDF, która z powodzeniem zastępuje Adobe Readera. Editor, podobnie jak Reader, jest programem lekkim, wydajnym i minimalistycznym.