CutePDF Writer Download

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się pliki PDF z najróżniejszymi dokumentami. Mogą to być umowy, dokumenty, CV, listy motywacyjne czy nawet książki. Niestety nie każdy program biurowy do edycji tekstu posiada funkcję zapisywania plików do formatu PDF.

Receptą na ren problem jest program CutePDF Writer, znany wcześniej, jako Cute PDF Printer. To bardzo proste i darmowe narzędzie do użytku prywatnego i komercyjnego, dzięki czemu nawet w firmie może służyć do tworzenia umów i faktur w formie plików PDF. Jeśli nie chcemy płacić za inną, popularną w sieci alternatywę, CutePDF Writer będzie idealnym wyborem.

Podobnie jak inne narzędzia tego typu, tak samo CutePDF Writer instalowany jest w systemie jako wirtualna drukarka. Działanie programu jest bardzo proste i ogranicza się do „wydrukowania” dowolnego pliku tekstowego w dowolnym programie wybierając jako narzędzie wirtualną drukarkę CutePDF Writer.

Pliki PDF możemy tworzyć za pośrednictwem systemowego notatnika, przeglądarki internetowej czy najpopularniejszego pakietu biurowego z edytorem tekstów MS Word na czele. Program wyposażono w niezbędny do działania interpreter języka PostScript - Ghostscript. Ponadto program do działania wymaga konwertera PS2PDF, ale na szczęście podczas instalacji kreator proponuje jego ściągnięcie i instalacje, co znacząco upraszcza korzystanie z CutePDF Writer.