Apple po raz kolejny zaskoczyło, wprowadzając dwa różne chipy w najnowszej serii iPhone'ów. Podczas gdy standardowe modele iPhone 15 wyposażone są w układ A16 Bionic wykonany w litografii 4 nm, modele z linii Pro, czyli iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, otrzymały zupełnie nowy czip A17 Pro produkowany w technologii 3 nm. To znaczący krok naprzód w technologii mobilnej, a już wczesne testy w programie Geekbench wskazują na imponujące możliwości nowego procesora...zwłaszcza w sferze grania!

Apple po raz kolejny zaskoczyło, wprowadzając dwa różne chipy w najnowszej serii iPhone'ów, pokazując swoje zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Standardowe modele iPhone 15 wyposażone są w układ A16 Bionic, wykonany w litografii 4 nm, co zapewnia wysoką wydajność i efektywność energetyczną. Jednak to modele z linii Pro, czyli iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, otrzymały zupełnie nowy czip A17 Pro produkowany w technologii 3 nm. Ten nowoczesny procesor to prawdziwy przełom, który wprowadza iPhone'y na wyższy poziom pod względem mocy obliczeniowej i wydajności energetycznej. Już wczesne testy w programie Geekbench wskazują na imponujące możliwości nowego procesora, zwłaszcza w sferze grania, gdzie A17 Pro pokazuje swoją siłę, oferując jakość grafiki niemalże konsolową.

Specyfikacja i wydajność nowego A17

Według Geekbench, testowane urządzenie z chipem A17 Pro posiada 8 GB pamięci RAM. Sam chip A17 Pro jest 6-rdzeniowym układem z dwoma jednostkami wydajnościowymi taktowanymi na 3,77 GHz oraz czterema jednostkami energooszczędnymi. Na pierwszy rzut oka, różnice w porównaniu z poprzednim modelem A16 mogą wydawać się niewielkie, ale połączenie tych ulepszeń czyni A17 Pro najpotężniejszym i najbardziej wydajnym mobilnym układem scalonym na świecie.

Konsolowa jakość gier na iPhone

Najważniejszą cechą A17 Pro, która wyróżnia go na tle konkurencji, jest jego zdolność do obsługi gier w niemalże konsolowej jakości. Apple zapewnia, że nowy chip nie tylko poprawia ogólną wydajność, ale przede wszystkim rewolucjonizuje jakość grafiki. Dzięki sprzętowemu wsparciu dla ray tracingu, A17 Pro zapewnia niespotykane dotąd na urządzeniach mobilnych wrażenia wizualne. Gry takie jak Resident Evil 4 już są dostępne na iPhone 15 Pro, oferując jakość porównywalną do konsoli PS3, chociaż nadal występują pewne problemy z utrzymaniem stabilnych 60 klatek na sekundę.

Konsolowe gry niebawem na iPhone?

Resident Evil Village, która jeszcze niedawno była dostępna wyłącznie na konsolach i komputerach osobistych, jest już dostępna na iPhone 15 Pro lub Pro Max, wyposażony w potężny układ A17 Pro, lub dowolny iPad z procesorem Apple M1 lub M2. Ponadto, aby cieszyć się grą, konieczne jest posiadanie najnowszego systemu iOS 17 lub iPadOS 17. Warto również zaznaczyć, że producent przygotował na start atrakcyjną promocję, co czyni zakup gry szczególnie opłacalnym w tej chwili.

Być może już niebawem możemy spodziewać się jeszcze większej liczby gier o wysokiej jakości graficznej na iPhone 15 Pro. Na horyzoncie są takie tytuły jak Death Stranding i Assassin's Creed Mirage, które mają pojawić się na urządzeniach z A17 Pro. Te produkcje, dotychczas zarezerwowane dla konsol i komputerów, będą dostępne na iPhone'ach, co otwiera nowy rozdział w mobilnym gamingu.

Podsumowanie

Czip A17 Pro to kolejny krok Apple w stronę zatarcia granic między mobilnym a konsolowym gamingiem. Jego zaawansowana architektura i zdolności graficzne sprawiają, że iPhone 15 Pro (i zapewne wszystkie przyszłe modele i generacje iPhone'ów) staje się urządzeniem idealnym dla graczy, oferującym niespotykaną dotąd jakość i wydajność. Choć większość użytkowników smartfonów może nie potrzebować najpotężniejszego układu scalonego na świecie, dla tych, którzy szukają najlepszych możliwych wrażeń z gier mobilnych, A17 Pro jest idealnym rozwiązaniem.

Nawet najlepsza technologia Apple czasem się jednak psuje. Dlatego jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy ze swoim iPhone'em, warto zgłosić się do sprawdzonego serwisu iPhone w Warszawie. AppleHome to miejsce, gdzie można liczyć na profesjonalną pomoc i szybką naprawę, zapewniającą pełną funkcjonalność urządzeń. Skontaktowanie się z zaufanym serwisem to klucz do przedłużenia życia iPhone'a i utrzymania jego wysokiej jakości działania.