Wśród wielu nowych funkcji w najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego iPhone'a, iOS 18, pojawia się transkrypcja audio w czasie rzeczywistym, która jest jedną z najważniejszych z nich. Umożliwia ona automatyczną konwersję dźwięku nagranego z telefonu na tekst, który można następnie edytować i zapisywać. Niezależnie od tego, czy chcesz natychmiast transkrybować to, co mówi się na spotkaniach w pracy, tworzyć przypomnienia w notatkach, czy robić notatki na zajęciach, z pewnością znajdziesz dobre zastosowanie dla tej funkcji. Oto jak uzyskać do niej dostęp i jak z niej korzystać.

Najważniejsze informacje:

  1. Funkcja natychmiastowej transkrypcji audio jest wbudowana w natywne aplikacje iPhone’a -  Notatki i Notatki głosowe w systemie iOS 18.
  2. Jest ona również dostępna na tabletach Apple z systemem iPadOS 18 i komputerach z systemem macOS Sequoia.

Zwiększ swoją kreatywność podczas pisania, wykorzystaj tę funkcję w pracy lub usprawnij swoją pracę na studiach. W tym poradniku pokażemy, jak generować transkrypcje nagrań głosowych w czasie rzeczywistym za pomocą iPhone'a.

Jak błyskawicznie transkrybować dźwięk na tekst w aplikacji Notatki w iPhonie (iOS 18)

Aby wygenerować transkrypcje z aplikacji Notatki w iPhonie, należy najpierw nagrać i zapisać notatkę głosową. Następnie można uzyskać dostęp do automatycznej transkrypcji nagrania z poziomu aplikacji. Należy pamiętać, że ta funkcja jest dostępna tylko w systemie iOS 18.

Oto kroki, które należy wykonać:

  1. Otwórz aplikację Notatki na telefonie iPhone.
  2. Stuknij ikonę plusa w prawym dolnym rogu, aby utworzyć nową notatkę.
  3. Stuknij ikonę spinacza, a następnie wybierz opcję „Nagraj dźwięk".

4. Naciśnij czerwony przycisk u dołu ekranu, aby rozpocząć nagrywanie.

5. Po zakończeniu nagrywania naciśnij przycisk Pauza, a następnie „Gotowe" po prawej stronie.

6. Na ekranie głównym aplikacji pojawi się notatka z podglądem transkrypcji. Otwórz nagranie i dotknij ikony cudzysłowu w lewym dolnym rogu, aby wyświetlić transkrypcję.

7. Naciśnij przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu, aby wyświetlić szereg narzędzi, takich jak kopiowanie lub wyszukiwanie fraz w tekście.

Jak generować transkrypcje w czasie rzeczywistym z aplikacji Notatki głosowe w iPhonie

Jak wspomniano powyżej, oprócz transkrypcji w aplikacji Notatki, funkcja ta jest również dostępna w innej natywnej aplikacji iPhone'a, czyli Notatkach głosowych.

Po nagraniu nowej notatki głosowej w aplikacji w telefonie z systemem iOS 18 transkrypcja zostanie wygenerowana automatycznie. Oto jak uzyskać dostęp do transkrypcji:

  1. Otwórz aplikację Notatki głosowe na telefonie iPhone.
  2. Naciśnij przycisk nagrywania, aby utworzyć nową notatkę głosową.
  3. Po zakończeniu naciśnij przycisk Pauza.
  4. Otwórz nagranie na liście notatek, a następnie stuknij ikonę cudzysłowu, aby wyświetlić pełną transkrypcję.
  5. Podobnie jak w aplikacji Notatki, masz możliwość na przykład skopiowania tekstu czy wyszukiwania konkretnych wyrażeń.

Osobiste wnioski

Nowa funkcja transkrypcji audio na tekst w czasie rzeczywistym całkowicie ożywia natywne aplikacje Apple Notatki i Notatki głosowe na iPhonie, iPadzie i Macu. Funkcja automatycznej transkrypcji jest obecnie włączona tylko w wersjach beta iOS 18 i macOS Sequoia, więc nie martw się, jeśli nie możesz jeszcze znaleźć tej funkcji w swoim telefonie, tablecie lub komputerze.

Gdy Apple wyda publiczną wersję nowego systemu operacyjnego i zaktualizujesz swoje urządzenie, będziesz mógł uzyskać dostęp do natychmiastowej transkrypcji nagrań głosowych, wraz ze wszystkimi nowymi funkcjami, które przynosi iOS 18.