Norton AntiVirus Download

Norton Antivirus to oprogramowanie antywirusowe zapewniające skuteczną ochronę przed aplikacjami typu spyware zanim te zainfekują system. Norton AntiVirus został wyposażony w pięć warstw ochronnych wzmacniających bezpieczeństwo i stopień wykrywalności zagrożeń. Ponadto ochrona przeglądarek internetowych zabezpiecza system przed zagrożeniami pochodzącymi z sieci, zapobiegając ich szkodliwemu działaniu. Dzięki funkcji Insight aplikacja sprawdza reputację konkretnych witryn internetowych, powiadamiając użytkownika, czy podawanie danych osobowych na stornie nie jest obarczone ryzykiem ich kradzieży. Nawet teoretycznie niegroźny wirus może uprzykrzyć życie użytkownikowi niezabezpieczonego komputera. Norton AntiVirus to jeden z najpopularniejszych i niezwykle skutecznych programów antywirusowych na świecie. Niedawno w sieci pojawiła się najnowsza wersja 2013.

Najnowszy Norton AntiVirus charakteryzuje się przede wszystkim prostym, funkcjonalnym i intuicyjnym interfejsem, który nawet początkującemu użytkownikowi nie przysporzy problemów. Kolejną bardzo ważną zaletą oprogramowania jest funkcja automatycznego pobierania aktualizacji na bieżąco, bezpośrednio ze stale wzbogacanej bazy definicji wirusów. Do kolejnych składników programu Norton AntiVirus należy zaliczyć możliwość integracji z najpopularniejszymi programami pocztowymi, dzięki czemu złośliwe oprogramowanie rozpowszechniane drogą poczty elektronicznej zostanie w porę wykryte i unieszkodliwione.

Prosty i czytelny interfejs pozwala na szybką konfigurację i łatwą obsługę programu. Automatyczne aktualizacje bazy znanych wirusów nie wymagają od użytkownika jakichkolwiek czynności, zapewniając pełną ochronę systemu przez cały rok. Norton AntiVirus został także wyposażony w funkcję zarządzania przepustowością, by w trakcie aktualizacji oprogramowania przez sieci 3G nie doszło do wyczerpania określonego miesięcznego limitu transferu danych i generowania dodatkowych kosztów dla użytkownika.

Praca programu nie wpływa znacznie na wydajność systemu i może działać w tle, nie przeszkadzając w normalnym korzystaniu z komputera. Technologia SONAR czynnie monitoruje aktywność systemu , śledząc podejrzane działania, przewidując z wyprzedzeniem i eliminując potencjalne zagrożenia, dając pewność pełnej ochrony danych.

Norton AntiVirus oferuje także możliwość kwarantanny plików, których nie udaje się naprawić. Nie zabrakło również ochrony przed złośliwym apletami Java i ActiveX oraz oprogramowaniem szpiegującym, tak zwanym spyware. W najnowszej odsłonie pojawiły się także możliwości personalizacji ustawień bezpieczeństwa. Godne uwagi są również nowe funkcje anty-phishingowe oraz nowatorski system ochrony Quorum. Jak on działa?

System ochrony Quorum opiera się na analizie reputacji, która wspierana jest inteligentnym systemem kontrolnym. Przed uruchomieniem jakiegoś pliku lub aplikacji, program Norton AntiVirus sprawdza jego reputację w sieci. Jeśli wielu użytkowników zgłaszało problemy z danym plikiem, program nie pozwoli na jego uruchomienie lub spyta o zgodę użytkownika. Na koniec wypada wspomnieć o nowym module antyspamowym z mechanizmem zaczerpniętym z serwisu Symantec Brightmail. System ten zapewnia ochronę na poziomie korporacyjnym dla użytkowników komputerów domowych.