Deluge Download

Deluge to minimalistyczny klient sieci BitTorrent, który dostępny jest na wiele platform systemowych. Za jego pomocą możemy pobierać pliki .torrent oraz wysyłać dane do innych użytkowników. Interfejs programu przypomina ten, który znamy z innych popularnych aplikacji tego typu, co sprawia, że użytkownicy szukający alternatywy np. dla uTorrenta bez problemu odnajdą się w Deluge.

W Deluge mamy do czynienia z klasycznym podziałem okna na kilka sekcji. Po prawej stronie znajdziemy listę zadań. W nawigacji po niej pomoże nam pasek boczny, natomiast szczegóły o wyobranej pozycji wyświetlane są w dolnej części okna. Praca z programem jest łatwa i przyjemna. Po dodaniu torrenta do kolejki, użytkownik może wybrać lokalizację pobierania, a także konkretne pliki, jak również ustawić priorytet ściągania.

Pasek boczny umożliwia szybką nawigację i filtrowanie torrentów po statusie pobierania czy też po konkretnych trackerach. Z kolei w ustawieniach programu możemy ustawić domyślną ścieżkę pobierania, ustawić automatyczną prioretyzację pierwszego i ostatniego na liście torrenta, użyć specyficznych portów czy też skorzystać z dodatkowych ustawień sieci (UPnP, LSD, Peer Exchange).

Jak na solidnego klienta BitTorrent przystało, w Deluge możemy także ustawić globalny limit pobierania, zabezpieczyć program hasłem, gdy jest zminimalizowany do zasobnika systemowego, włączyć zdalne połączenia, dopasować ustawienia proxy czy też skorzystać z tzw. pluginów, czyli dodatków rozbudowujących funkcje programu.