qBittorrent Download

qBittorrent to darmowa aplikacja utworzona z myślą o udostępnieniu użytkownikom alternatywy dla popularnego programu uTorrent. qBittorrent posiada wszystkie funkcje charakterystyczne dla klienta sieci BitTorrent oraz charakteryzuje się lekkością i łatwością obsługi.

Z programem qBittorrent możemy wykonywać wiele czynności związanych z torrentami. Poza najbardziej podstawową funkcją pobierania i udostępniania danych, aplikacja umożliwia także tworzenie własnych torrentów, wyszukiwanie plików za pomocą wbudowanej wyszukiwarki czy też obsługę kanałów RSS, dzięki czemu możemy ustawić automatyczne pobieranie świeżo opublikowanych torrentów z poszczególnych stron.

Interfejs programu posiada klasyczny układ i wszystkie sekcje zostały podzielone w sposób podobny do programu uTorrent. Panel boczny umożliwia nawigację pomiędzy torrentami ze względu na ich status pobierania czy też etykietę, lista zadań wyświetla pobierane i ukończone pozycje, z kolei w dolnej części znajduje się panel wyświetlający szczegóły o wybranym z listy torrencie.

Ustawienia programu umożliwiają dostosowanie wyglądu programu (kolorowanie wierszy), dodanie skojarzeń plików (automatyczne otwieranie linków magnet i plików .torrent) czy też ustawienie limitów pobierania i wysyłania. Możemy także dostosować kolejkowanie, liczbę aktywnych połączeń, wykorzystywanie uPnP / NAT-PMP oraz skonfigurować serwer proxy. Warto także wspomnieć o obsłudze interfejsu WWW, co pozwala na uruchomienie serwera i przejmowanie zdalnej kontroli nad programem z każdego miejsca, w którym mamy dostęp do Internetu.