Neverwinter Download

Neverwinter to darmowa gra MMORPG online eksplorująca świat Zapomnianych Krain (Setting AD&D) - kontynuacja takich hitów komputerowych jak Neverwinter Nights oraz Neverwinter Nights 2. Gra dostępna jest w języku polskim.

Gra jest zupełnie darmowa, a bazuje na modelu wypracowanym przez takie RPG online jak chociażby World Of Warcraft czy Guild Wars. Bazuje na wykonywaniu zadań (questów), walce z przeciwnikami oraz rozbudowywaniu swojej postaci. Gracz ma do wyboru standardowe dla settingu AD&D rasy i klasy postaci - ludzi, elfy, krasnoludy, niziołki, półorki, wojowników, magów, paladynów, łotrzyków, łowców, mnichów itp. Gra cały czas jest rozbudowywana, pojawiają się też liczne rozszerzenia i nowe krainy.

Jeżeli chodzi o grafikę, to twórcy Neverwinter starali się, aby gra mogła działać również na starszych komputerach (Windows XP). Nie należy spodziewać się zatem fajerwerków - wizualnie tytuł jest poprawny. Gra nie oferuje też wielce rozbudowanego świata, skupia się raczej na licznych lokacjach, w których gracze mogą samodzielnie bądź w grupie wypełniać poszczególne misje. Wszystko spaja fabuła tocząca się wokół dramatu zniszczonego miasta Neverwinter, które atakowane jest przez hordy potworów.

Na uwagę oprócz samej gry zasługuje narzedzie o nazwie Foundry. To rozbudowany menadżer przygód pozwalający na tworzenie własnych misji i zadań. Mistrz Gry może za jego pomocą przygotować pojedynczą sesję bądź też całą kampanię dla swoich graczy. Ciekawą opcją jest możliwość obsadzenia również postaci niezależnych prawdziwymi graczami. Wówczas część graczy może bawić się w wypełnianie questu, a pozostali - odgrywać role przydzielone im przez Mistrza Gry. W przypadku braku wystarczającej liczby graczy, funkcję tę pełni sztuczna inteligencja.

W grze możemy także skorzystać z trybu PvP, który polega na ścieraniu się z rzeczywistymi przeciwnikami. Ograniczony jest on jednak do zamkniętych lokalizacji - wyznaczonych specjalnie do tego celu. W Neverwinter gracz może osiągnąć maksymalnie 60 poziom rozwoju postaci. Mimo że gra jest darmowa, pojawiają się w niej mikropłatności - opcjonalne dla gracza.

Aby skorzystać z polskiej wersji gry należy pobrać i zainstalować menadżer gier Arc lub też posiadać konto w serwisie Steam.