Auslogics Disk Defrag Download

Obecnie dyski twarde zamontowane w komputerach mają zazwyczaj pojemność minimum 250-320 GB. Nierzadko zdarza się, że niektórzy użytkownicy posiadają w swoich maszynach po kilka terabajtów, a to już poważny problem, gdy przychodzi o uporządkowanie. Częste kopiowanie, zapisywanie, kasowanie i wgrywanie nowych programów i plików sprawia, że na dysku robi się bałagan, a fragmentacja plików poważnie zwalnia system.

Wtedy z pomocą przychodzi program Auslogics Disk Defrag – niewielkie i darmowe narzędzie przeznaczone do defragmentacji dysków twardych. A jak to działa? W pierwszej kolejności odbywa się analiza wolnej przestrzeni dysków oraz rozmieszczenie poszczególnych plików w sektorach. Po tym procesie rozpoczyna się właściwa optymalizacja i defragmentacja. A co wyróżnia Auslogics Disk Defrag na tle innych programów tego typu? Zazwyczaj proces defragmentacji trwa bardzo długo. Na szczęście Auslogics Disk Defrag oszczędza nasz czas i przeprowadza cały proces bardzo szybko i sprawnie.

Po zakończeniu operacji Auslogics Disk Defrag wyświetla użytkownikowi szczegółowy raport. Oczywiście można wybrać defragmentację całego dysku twardego lub konkretnej partycji – te ustawienia wybieramy przed przystąpieniem do defragmentacji. Obsługa programu jest bardzo prosta i intuicyjna, zaś polskie interfejs sprawia, że nawet początkujący użytkownik poradzi sobie bez najmniejszych problemów.