Universal USB Installer Download

Universal USB Installer (w skrócie UUI) to darmowy program, który pozwala w bardzo prosty sposób utworzyć bootowalnego pendrive'a z dowolną dystrybucją Linuksa lub z Windowsem. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i charakteryzuje się ogromnym wsparciem dla wszystkich popularnych dystrybucji Linuksa. Bez problemu utworzymy nim bootowalny pendrive z Ubuntu i jego pochodnymi (Lubuntu, Kubuntu etc.), a także z innymi dystrybucjami, takimi jak Fedora, OpenSUSE, Mint, elementary. Universall USB Installer pozwala tworzyć bootowalny dysk nie tylko z Linuksem, ale także innymi narzędziami typu LiveCD, czyli np. Trinity Rescue Disk, AVG Rescue CD, Comodo Rescue Disk, Hiren's Boot CD, Kaspersky Rescue Disk i wieloma innymi.

Korzystanie z programu jest bardzo intuicyjne dzięki specjalnemu kreatorowi, który prowadzi użytkownika przez proces tworzenia bootowalnego pendrive'a - z pewnością poradzą sobie nawet osoby dopiero zaczynające przygodę z Linuksem czy też pierwszy raz tworzące bootowalnego pendrive'a. Po uruchomieniu programu wystarczy wypełnić trzy pola. W pierwszym wybieramy rodzaj dystrybucji Linuksa, którego instalujemy, następnie w drugim kroku wskazujemy plik ISO z instalatorem systemu operacyjnego, którego pobraliśmy z sieci. Ostatnim krokiem jest wskazanie litery urządzenia z pendrivem. O resztę już zadba sam program Universal USB Installer.

Program Universal USB Installer przyda się zarówno wtedy, gdy nie mamy pustej płyty CD/DVD, aby wypalić dystrybucję Linuksa lub program ratunkowy typu LiveCD, jak również wtedy, gdy chcemy zainstalować system na netbooku lub komputerze pozbawionym napędu CD/DVD. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z programu typu Universal USB Installer i utworzenie bootowalnego pendrive'a.