bitCommander Download

bitCommander to darmowy menedżer plików, który posiada nowoczesny interfejs, wyświetlanie folderów w zakładkach, a także obsługę kart. Większość menedżerów plików oferuje bardzo zbliżony interfejs i obsługę, jednak bitCommander odrywa się od tego i oferuje własne rozwiązania. Całości towarzyszy minimalistyczny interfejs utrzymany w kolorach szarości.

Z lewej strony, podobnie jak w systemowym Eksploratorze znajduje się lista dysków i partycji, miejsce na ulubione foldery, a także skróty do miejsc specjalnych, takich jak Pulpit, folder Dropbox, OneDrive, Dysk Google czy Box.  Foldery chmury mogą zostać skonfigurowane w ustawieniach programu. 

Z prawej strony wyświetlane są foldery i pliki w wybranej lokalizacji. Kliknięcie w wybrany folder powoduje wyświetlenie jego zawartości w nowej kolumnie. Im bardziej w głąb folderów się udamy, tym więcej kolumn się wyświetli. Dzięki temu mamy wgląd we wszystkie foldery w danej strukturze katalogów. Kolumny automatycznie dostosowują szerokość do szerokości okna, tak, aby zachować czytelność i dobrą widoczność. Najszersza jest zawsze aktualnie aktywna kolumna - wystarczy jednak najechać kursorem myszy na dowolną kolumnę, aby sie lekko rozwinęła. 

W bitCommander nie zabrakło także obsługi kart. W każdej karcie możemy mieć otwarty inny folder, a następnie szybko się między nimi przełączać za pomocą panelu u dołu okna. Warto także zwrócić uwagę na funkcję Drop List - schowka, w którym możemy przechować tymczasowe pliki. Pozwala to wrzucić z dowolnych miejsc pliki i mieć do nich dostęp z jednego miejsca.