Ribbon Disabler for Windows 8 Download

Ribbon Disabler for Windows 8 to darmowe narzędzie, za pomocą którego możemy przywrócić bardziej klasyczny wygląd Eksploratora plików i usunąć menu wstążki, które Microsoft wprowadził w najnowszej wersji systemu Windows. Aplikacja działa zarówno na Windows 8 jak i na Windows 8.1.

Usunięcie wstążki jest bardzo proste. Po uruchomieniu programu wyświetlą się tylko dwie opcje - Disable (Wyłącz) oraz Enable (Włącz). Wystarczy, że użytkownik wybierze opcję wyłączenia, a następnie przeloguje się w systemie. Po ponownym zalogowaniu menu wstążki zniknie, a w jego miejscu pojawi się klasyczny pasek narzędzi z opcjami organizowania folderów, tworzenia nowych katalogów czy wykonywania innych operacji na plikach.

Ponowne włączenie wstążki jest równie proste, co jej wyłączenie. Wystarczy ponownie uruchomić program, ale tym razem wybrać opcję Enable. Ponownie system poprosi użytkownika po przelogowanie. Po zalogowaniu się do systemu menu wstążki zostanie przywrócone, a system będzie wyglądał dokładnie tak, jak przed skorzystaniem z aplikacji.