DropIt Download

DropIt to niewielka aplikacja o ogromnych możliwościach. Ten mały program pomoże w organizacji plików na dysku i utrzymaniu porządku. Program potrafi wykonywać aż 15 różnych akcji na plikach, są to: przenoszenie, kopiowanie, kompresowanie, rozpakowywanie, zmienianie nazwy, usuwanie, otwieranie konkretnym programem, wysyłanie, dodawanie jako załącznika do maila, tworzenie listy oraz playlisty, tworzenie skrótu, kopiowanie do schowka, zmiana ustawień oraz ignorowanie.

Interfejs programu ogranicza się do jednej niebieskiej ikony z białą strzałką oraz opcji wywołanych za pomocą prawego przycisku myszy. Obsługa aplikacji sprowadza się do przeciągnięcia plików lub folderów na ikonę DropIt - reszta dokona się automatycznie na podstawie odpowiednich reguł. Program potrafi wykonywać operacje na plikach na podstawie ustawionych przez użytkownika filtrów, takich jak nazwa pliku (lub fragment), data utworzenia, nazwa wykonawcy (w przypadku piosenek), model aparatu cyfrowego (w przypadku zdjęć) oraz wielu innych. Do każdego filtru z wybraną akcją możemy przypisać odpowiedni folder (np. katalog, do którego zostaną przekopiowane pliki lub w którym zostanie utworzony skrót).

Utworzone filtry (tzw. Associations) możemy jeszcze dodatkowo grupować na profile odpowiednie dla danego zastosowania. Pozwala to np. na utworzenie dwóch oddzielnych profili, które będą posiadać filtr oddziałujący na pliki JPG, ale w zależności od wybranego profilu pliki zostaną przeniesione do różnych folderów (część do folderu z tapetami, a część do folderu ze zdjęciami prywatnymi).

DropIt umożliwia także monitorowanie folderów i automatyczne segregowanie znajdujących się w nich plików. Wystarczy skorzystać z opcji programu i w zakładce Monitoring dodać odpowiedni folder oraz przypisać odpowiedni profil zawierający pasujące filtry. DropIt będzie automatycznie skanować folder co jakiś czas w poszukiwaniu nowych plików i sortować zawartość zgodnie z naszymi ustawieniami.

To dobre narzędzie dla wszystkich osób, które chcą zachować porządek na dysku. Przydatność programu rośnie wraz z ilością dodawanych filtrów (Associations). Im więcej ich dodamy, tym częściej z programu skorzystamy i znajdziemy więcej zastosowań.