Ubuntu Skin Pack Download

Ubuntu Skin Pack to paczka składająca się z elementów i programów, które po zainstalowaniu upodobnią nasz system do Linuksa w wydaniu Ubuntu 12.10. Całość jest bardzo łatwa w instalacji i sprowadza się do uruchomienia instalatora i postępowania zgodnie z instrukcjami. Instalacja jest w pełni bezpieczna - instalator tworzy punkt przywracania systemu oraz kopię zapasową naszych ustawień, dzięki czemu odinstalowanie paczki w późniejszym czasie nie stanowi żadnego problemu.

Po zainstalowaniu zmianie ulegnie kompozycja systemowa. Aero zostanie zastąpione ciemno-pomarańczowym stylem okien, który znamy z systemu Ubuntu. Przyciski maksymalizacji i minimalizacji do złudzenia przypominają te, które znajdziemy w oryginalnym wydaniu Ubuntu. Pasek zadań zostanie przesunięty do górnej krawędzi ekranu, natomiast po lewej stronie pojawi się pionowy pasek wzorowany na launcherze zaprezentowanym w jedenastym wydaniu Ubuntu - Unity.

Launcher Unity jest uniwersalny i bazuje na programie RocketDock. W każdej chwili możemy go modyfikować, a także przypinać do niego swoje skróty. Wraz z paskiem bocznym oraz stylem wizualnym, Ubuntu Skin Pack instaluje pakiet czcionek oraz ikon, które pomagają zmienić wygląd całego systemu. Nawigowanie po komputerze w Eksploratorze do złudzenia przypomina korzystanie z prawdziwego Ubuntu - czcionki są takie same, ikony i kursory się zgadzają, a kolorystyka jest dokładnie taka, jak w oryginale.

Uwaga! Do ściągnięcia jest kilka wersji skin packa, należy wybrać odpowiedniego dla posiadanej wersji systemu - 32-bit (x86) lub 64-bit (x64).