Tweak UI Download

Program Tweak UI współpracuje z systemem Windows XP począwszy od dodatku Service Pack 1. Narzędzie pozwala na zaawansowaną zmianę ustawień systemu, dodawanie własnych opcji, bądź też usuwanie zbędnych elementów systemu.

Tweak UI posiada minimalistyczny interfejs podzielony na zakładki odpowiadające za poszczególne funkcje systemu Windows XP. Otrzymujemy więc dostęp do genearlnych ustawień, ustawień myszki, Internet Explorera, Windows Explorera, Panelu Sterowania, Pulpitu, nowych funkcji czy problemów z systemem. Każda z zakładek oferuje multum opcji, które możemy wprowadzić.

W zakładce Mysz możemy na przykład ustawić czułość scrolla w myszce, wybrać funkcje związane z dwukliknięciem czy ustawić opcję X-Mouse. Z kolei w zakładce Pulpit możemy m.in. ustalić, które z domyślnych ikon mają wyświetlać się na biurku - można np. zablokować wyświetlanie Moich Dokumentów, Kosza czy Komputera. 

Wszystkie działania w ramach Tweak UI mogą być cofnięte - wystarczy skorzystać z przycisku Restore Settings. Program pozwala również na naprawę niektórych błędów systemowych.