Junior Icon Editor Download

Junior Icon Editor to bezpłatny program, za pomocą którego możemy tworzyć nowe ikony lub edytować istniejące. Narzędzie jest bardzo proste w użyciu i nada się zarówno dla użytkowników, którzy muszą dokonać niewielkich edycji, jak również dla tych, którzy chcieliby stworzyć nowe ikony od zera. Zaletą programu jest możliwość importowania gotowych obrazów do projektów ikon, co pozwala na przerobienie gotowego obrazka i stworzenie na jego podstawie ikony.

Interfejs aplikacji opiera się na standardowym układzie znanym z innych programów graficznych. Osoby, które wcześniej miały styczność z aplikacjami do edycji grafiki poczują się jak w domu. Z kolei początkujący nie powinni mieć żadnych problemów, gdyż wszystkie elementy zostały rozmieszczone logicznie i są zawsze pod ręką. Po lewej stronie znajdziemy przybornik z narzędziami, takimi jak ołówki, pędzle, wypełnianie kolorem, tekst, linie czy prostokąty. Na górze umiejscowiono standardowe przyciski cofania i powtarzania akcji, jak również przybliżania oraz oddalania. Prawa strony z kolei zawiera paletę kolorów, która sama się dostosowuje do ikony, abyśmy łatwiej mogli operować na kolorach, które dominują w danym obrazku. Znajdziemy tu też podgląd w kilku rozmiarach.

Gotowe projekty możemy wyeksportować m.in. do plików w formacie ICO czy PNG, co pozwala na tworzenie uniwersalnych ikon do użycia w dowolnym miejscu.