Próbujesz zainstalować lub zaktualizować oprogramowanie AMD Radeon, ale pojawia się następujący komunikat o błędzie: Ups! Coś poszło nie tak, Błąd 173 – Instalacja oprogramowania AMD nie może być kontynuowana, ponieważ podczas próby zainstalowania nowej wersji oprogramowania AMD Radeon w systemie nie wykryto żadnego sprzętu graficznego AMD. Ten artykuł pokaże ci kilka różnych sposobów, których możesz wypróbować, aby rozwiązać ten problem.

Instalowanie sterowników i towarzyszącego im oprogramowania może być czasem irytującym procesem. Zwłaszcza gdy próbujesz znaleźć najbardziej stabilną wersję sterownika po serii niepowodzeń. Chociaż większość sterowników nie jest dostarczana z dodatkowym oprogramowaniem, to w niektórych przypadkach takich jak sterowniki graficzne AMD, Intel i NVIDIA zdarza się to. Bez zainstalowanego oprogramowania trudno jest w pełni wykorzystać możliwości sprzętu.

Chociaż większość osób nie napotka problemów z oprogramowaniem AMD Radeon, to niewielka część użytkowników może natrafić na błąd instalacji/aktualizacji — Błąd 173 — Instalacja oprogramowania AMD nie może być kontynuowana, ponieważ podczas próby instalacji w systemie nie wykryto żadnego sprzętu graficznego AMD. Na szczęście tego komunikatu o błędzie można się dość łatwo pozbyć, dlatego sprawdźmy teraz jak to zrobić.

Naprawianie błędu 173 – Instalacja oprogramowania AMD nie może być kontynuowana, ponieważ w systemie nie wykryto żadnego sprzętu graficznego AMD podczas próby zainstalowania nowej wersji oprogramowania AMD Radeon.

Jednym z najlepszych sposobów rozwiązywania problemów z awariami gier na komputerach z systemem Windows jest czysta instalacja sterowników graficznych. Chociaż możesz to zrobić w Menedżerze urządzeń w systemie Windows, lepiej jest użyć narzędzia Display Driver Uninstaller (DDU). DDU to oprogramowanie typu „go-to”, które sprawdza się dla wszystkich problemów graficznych, zarówno produktów NVIDIA, jak i AMD.

  • Najpierw pobierz program Display Driver Uninstaller (DDU).
  • Następnie pobierz najnowsze sterowniki graficzne ze strony internetowej producenta komputera lub karty graficznej (zwykle na stronie pomocy technicznej). Katalog NVIDIA można znaleźć tutaj. A katalog AMD jest tutaj.
  • Po zainstalowaniu sterowników na komputerze wyłącz połączenie internetowe i uruchom DDU. Upewnij się, że zaznaczono pole wyboru obok opcji Usuń oprogramowanie GeForce Experience (GFE), gdy się pojawi. To ważny krok, więc pamiętaj, aby to zrobić.

  • Po ponownym uruchomieniu systemu zainstaluj oprogramowanie sterownika i ponownie włącz połączenie internetowe.
  • Dzięki temu system Windows nie będzie próbował zainstalować ogólnego sterownika w tle.

Zaktualizuj BIOS komputera, aby naprawić błąd 173 – Instalacja oprogramowania AMD nie może być kontynuowana.

Następną sprawdzoną rzeczą, którą możesz zrobić, aby rozwiązać ten problem, jest pobranie i zainstalowanie najnowszej wersji systemu BIOS dla swojego komputera. Po prostu odwiedź witrynę internetową producenta komputera, przejdź do strony pomocy technicznej i pobierz najnowszą dostępną wersję. Alternatywnie możesz użyć dowolnych narzędzi do automatycznej aktualizacji. Po zaktualizowaniu systemu BIOS może być konieczne ponowne użycie metody DDU w celu przeprowadzenia czystej instalacji.