Bytescout Watermarking Download

Bytescout Watermarking to darmowa aplikacja służąca do nakładania znaków wodnych na zdjęcia. Za jej pomocą z łatwością nałożymy znak wodny na dowolną ilość zdjęć za jednym razem. Do wyboru mamy kilka wzorów znaków wodnych, a dla każdego z nich możemy ustawić różne parametry, takie jak przezroczystość czy położenie na zdjęciu.

O ile zwykłe dodawanie znaków wodnych w klasycznych programach graficznych może być czasochłonne, o tyle praca z Bytescout Watermarking nie zajmuje więcej niż minutę. Pierwszym krokiem jest wybranie zdjęć, do których chcemy dodać znak wodny. Możemy dodawać zdjęcia pojedynczo, a także wybierać całe foldery (również z uwzględnieniem podfolderów). Kolejnym krokiem jest wybór znaku wodnego - do dyspozycji mamy ok. 10 wzorów, z których każdy może zostać odpowiednio spersonalizowany. Użytkownik może wybrać położenie, kolorystykę oraz przezroczystość znaków wodnych, jak również wpisać własny tekst. W każdej chwili możemy skorzystać z podglądu i sprawdzić, jak znak wodny będzie wyglądał na naszym zdjęciu jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Kiedy już dopasujemy wszystkie opcje i wygląd znaku wodnego, to ostatnim krokiem będzie dostosowanie opcji zapisu plików. Zdjęcia ze znakiem wodnym możemy zapisać w tym samym formacie, co oryginalne pliki, jak również możemy zmienić format na jeden z dostępnych - JPG, PNG, BMP, TIFF lub GIF. Poza wyborem formatu, użytkownik może także wybrać folder, do którego zostaną zapisane zdjęcia ze znakami wodnymi. Po dopasowaniu wszystkiego naciskamy przycisk Start - program rozpocznie dodawanie znaków wodnych do wszystkich wybranych zdjęć i zapisze je w wybranym folderze.

Jeżeli poszukujecie programu, który ułatwi wam dodawanie prostych i nieskomplikowanych znaków wodnych, to Bytescout Watermarking jest jednym z lepszych wyborów. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo  czasu i umożliwia dodawanie znaków wodnych dla wielu plików jednocześnie.