Picasa Album Downloader Download

Znajomu udostępnił zdjęcia z imprezy w internecie. Świetnie, ale chciałbym pobrać je na komputer. W albumie jest ponad 100 zdjęć -czy każde muszę każdorazowo otwierać i samodzielnie zapisywać na dysku? Oczywiście - nie. Możemy skorzystać takich rozwiązań jak chociażby Picasa Album Downloader.

To prosty w obsłudze program, który pozwala na pobieranie całych albumów z kont online w programie Picasa. Picasa Album Downloader pozwala na ściągnięcie całego albumu z fotografiami po wpisaniu podstawowych danych. Musimy więc znać nazwę użytkownika, który udostępnia album, a także nazwę albumu. Nazwę albumu, który chcemy pobrać wpisujemy w odpowiednim polu, bądź też klikamy zakładkę i wybieramy interesujący nas zbiór zdjęć, które udostępnił dany użytkownik.

Po wykonaniu powyższych funkcji wystarczy kliknąć przycisk Download i pliki zostają pobrane na nasz komputer (możemy zmienić ścieżkę pobierania). Warunkiem pobierania zdjęć jest ich publiczne udostępnienie przez użytkownika. Picasa Album Downloader nie pomoże ściągnąć albumów, do których ustawiono ograniczony dostęp.