Trend Micro Ransomware Screen Unlocker Tool Download

Trend Micro AntiRansomware Tool to program służący do wykrywania i usuwania szkodliwego oprogramowania typu Ransomware, które opiera się na blokowaniu komputera i wyłudzaniu pieniędzy. Najczęściej wirusy Ransomware aktywują się od razu po uruchomieniu systemu, blokują dostęp do komputera i wyświetlają pełnoekranowe informacje o tym, że komputer został zablokowany, pliki zaszyfrowane, a my musimy wpłacić odpowiednią kwotę aby uzyskać kod odblokowujący.

AntiRansomware Tool może zostać uruchomiony bezpośrednio ze systemu (opcja dla osób, które wciąż mogą korzystać z komputera pomimo wyświetlanego ekranu wirusa) lub z bootowalnego pendrive'a. W folderze z aplikacją znajduje się plik ARUSBMaker.exe, który służy do tworzenia bootowalnego pendrive'a, a także pliki AntiRansomware32.exe oraz AntiRansomware64.exe, którymi możemy uruchomić aplikację w systemie.

Obsługa programu jest bardzo prosta - wystarczy, że klikniemy w przycisk Scan, a program automatycznie zeskanuje nasz komputer i wyświetli podejrzane wpisy, które uruchamiane są wraz ze startem systemu. Aby usunąć znalezione pozycje, należy zaznaczyć je na liście, a następnie kliknąć "Clean".

Uwaga! Aplikacja może wyświetlić na liście pozycje, które nie są wirusami. Przed kasowaniem wpisów zalecamy upewnienie się, że wybrany plik nie należy do jakieś normalnej aplikacji, którą mamy zainstalowaną w komputerze. W przeciwnym wypadku usunięcie tego pliku może poskutkować awarią wybranego programu i koniecznością jego przeinstalowania.