Trudno jest określić dokładną liczbę komunikatów o błędach w systemach operacyjnych Windows, ale zgaduję, że jest ich co najmniej milion. Wygląda na to, że każdego dnia na ekranie pojawia się nowy losowy ciąg cyfr. Najgorszą kategorią są błędy usługi Windows Update, takie jak 0x80040155, które uniemożliwiają Windows 11 aktualizację do nowej wersji. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby naprawić ten błąd.

Najważniejsze informacje:

  1. Jak naprawić błąd aktualizacji 0x80040155 w systemie Windows 11.
  2. Dowiedz się, jak rozwiązać kod błędu aktualizacji 0x80040155 na komputerach z systemem Windows 11.

Jak naprawić błąd aktualizacji Windows 11 0x80040155? Błąd aktualizacji Windows 11 0x80040155.

Jak wspomnieliśmy powyżej, błędy Windows Update są najczęstszymi błędami w systemie operacyjnym i zazwyczaj wymagają wykonania kilku kroków w celu rozwiązania problemu. Postępuj więc zgodnie z tym poradnikiem, aby pozbyć się komunikatu o błędzie. Pamiętaj tylko, że może być konieczne wykonanie wszystkich podanych przez nas kroków, aby uzyskać satysfakcjonujący wynik.

Wyczyść pliki optymalizacji dostarczania w systemie Windows 11, aby naprawić problem z windows update 0x80040155.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacjami nie naprawiło błędu aktualizacji 0x80040155, spróbuj wyczyścić pliki optymalizacji dostarczania.

  • Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > System > Pamięć > Pliki tymczasowe > Pliki optymalizacji dostarczania.
  • Po przejściu do tej lokalizacji upewnij się, że opcja Pliki optymalizacji dostarczania jest zaznaczona, a następnie kliknij przycisk Usuń pliki, aby usunąć wszelkie pozostałe pliki gry.

Odinstaluj ostatnio zainstalowaną aktualizację.

Jeśli nadal masz możliwość odinstalowania najnowszej aktualizacji systemu Windows 11 zainstalowanej na komputerze, zrób to. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, zapoznaj się z poniższym artykułem. Niestety możesz nie być w stanie skorzystać z tego kroku, ale powinieneś sprawdzić na wszelki wypadek, ponieważ jest to dobra opcja.

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację.

Po usunięciu problematycznej aktualizacji pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację systemu Windows, z wyłączeniem tej, która powoduje problemy. Jeśli nadal jest to następna aktualizacja, możesz odłożyć aktualizacje na tydzień, klikając tę opcję. Jeśli jednak pojawi się nowa aktualizacja, może ona zawierać poprawki, które mogą rozwiązać napotkany komunikat o błędzie. Nawet jeśli żadna nowa aktualizacja nie jest dostępna w tym momencie, warto wykonać ten krok. Aby ręcznie zainicjować sprawdzanie aktualizacji, przejdź do Ustawienia > Windows Update > Sprawdź aktualizacje.

Spróbuj ręcznie zaktualizować system za pomocą katalogu Microsoft Update, aby pozbyć się komunikatu o kodzie błędu 0x80040155.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows nie rozwiąże problemu, następnym zalecanym krokiem jest ręczna aktualizacja systemu Windows 11 do KB4614347 (lub odpowiedniej aktualizacji). Odwiedź witrynę Microsoft Update Catalog i pobierz aktualizację powodującą problem lub jej nowszą wersję. Upewnij się, że wybrałeś właściwą aktualizację; system Windows uniemożliwi instalację niekompatybilnej aktualizacji.