Próbujesz zaktualizować system Windows do najnowszej wersji, ale utknąłeś w aktualizacji KB5022834? W tym artykule dowiesz się, jak rozwiązać problem i sprawić, aby system Windows poprawnie pobrał i zainstalował aktualizację. Dowiesz się również o jednym z głównych problemów w KB5022834, który może sprawić, że będziesz chciał całkowicie pominąć aktualizację.

Aktualizacje systemu Windows często powodują problemy, a aktualizacja KB5022834 nie jest wyjątkiem od tej reguły. Chociaż prawdopodobnie nie będzie to zaskoczeniem dla większości osób, nadal denerwujące jest to, że dana aktualizacja ma problemy z wykonaniem podstawowej instalacji. Na szczęście istnieje kilka różnych opcji, których można użyć, aby rozwiązać problem braku aktualizacji systemu Windows z powodu aktualizacji KB5022834.

Osobiście sugeruję pominięcie tej aktualizacji, wstrzymując na jakiś czas aktualizacje systemu Windows, jeśli jednak jesteś nieugięty i nadal chcesz zainstalować aktualizację, musisz wykonać kroki przedstawione poniżej, aby zrobić to poprawnie.

Wstrzymywanie aktualizacji w systemie Windows.

Aby wstrzymać aktualizacje systemu Windows na tydzień, przejdź do opcji Ustawienia > Aktualizacje systemu Windows i kliknij Wstrzymaj aktualizacje. To da ci tydzień bez aktualizacji. Osobiście ustawiłabym co najmniej miesiąc przed wypróbowaniem jakichkolwiek nowych aktualizacji.

Jak naprawić błąd KB5022834 w systemie Windows, który nie instaluje się? KB5022834 nie instaluje się w systemie Windows.

Jeśli nie chcesz wstrzymywać ani pomijać tej aktualizacji, możesz spróbować uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów. Narzędzie to ma całkiem niezłą skuteczność, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów. Jednak nadal nie jest to gwarancja sukcesu.

  • Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając Klawisz Windows + I.
  • Następnie pozostań na karcie System i kliknij Rozwiązywanie problemów w środkowym panelu.
  • Tutaj zobaczysz długą listę opcji rozwiązywania problemów, jednak ta, której szukasz, znajduje się u góry i nazywa się Windows Update.
  • Po prostu kliknij Uruchom obok niej i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez narzędzie.
  • Gdy narzędzie zakończy sprawdzanie i wprowadzanie poprawek, aktualizacja urządzenia powinna być możliwa.

Ręcznie zaktualizuj system Windows za pomocą katalogu Microsoft Update, aby zainstalować aktualizację KB5022834.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów systemu Windows nie rozwiąże tego problemu, następną najlepszą opcją jest ręczna aktualizacja systemu Windows do wersji KB5022834. Wystarczy odwiedzić witrynę internetową katalogu Microsoft Update i pobrać aktualizację, z którą aktualnie występują problemy. Tylko upewnij się, że wybrałeś KB5022834 dla specyfikacji swojego systemu. Nie martw się jednak, jeśli popełnisz błąd i wybierzesz niewłaściwy - system Windows i tak nie pozwoli ci go zainstalować.

Spróbuj uruchomić polecenie Windows SFC przed zainstalowaniem aktualizacji KB5022834.

Innym dobrym rozwiązaniem jest uruchomienie polecenia SFC z wiersza poleceń.

  • Najpierw wpisz CMD w menu Start, następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz poleceń i wybierz Uruchom jako administrator.
  • Po otwarciu Wiersza Poleceń wpisz następujące polecenie w Wierszu Poleceń i naciśnij Enter.

sfc /scannow

Ukończenie może zająć trochę czasu, więc bądź cierpliwy. Jeśli zostaną znalezione jakiekolwiek błędy, powinny one zostać naprawione automatycznie. Jeśli proces nie zakończy się poprawnie, uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i powtórz proces.

Zresetuj składniki Windows Update, aby naprawić błąd aktualizacji KB5022834.

Innym dobrym rozwiązaniem jest zresetowanie składników Windows Update. Jest to dość długi proces, więc zostawiliśmy go jako przedostatni krok.

Jak zresetować składniki Windows Update, aby naprawić problemy z Windows Update.

Odinstaluj ostatnią aktualizację, a następnie spróbuj zaktualizować do wersji KB5022834.
Wreszcie, jeśli nic do tej pory nie zadziałało, możesz spróbować wycofać bieżącą aktualizację, którą obecnie posiadasz. Następnie spróbuj zainstalować KB5022834 po ponownym uruchomieniu systemu Windows. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zapoznaj się z naszym przewodnikiem:

Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11