Chromium OS Download

Chromium OS by Hexxeh to skompilowana, gotowa do uruchomienia wersja systemu Chromium OS, który jest bliźniaczym projektem Chrome OS. Jeżeli kiedykolwiek chcieliście przetestować na waszych komputerach, jak sprawuje się system zainstalowany w Chromebookach (notebookach firmy Google), to zainstalowanie Chromium OS jest najlepszym wyborem. System praktycznie nie różni się od oryginalnego projektu, a sam Chrome OS na nim bazuje.

Chromium OS to system, który jest całkowicie oparty na utrzymywaniu plików w chmurze. Użytkownik przy starcie systemu loguje się na swoje konto Google, a wszystkie pliki przechowywane są na Dysku Google. Podobnie sprawa ma się z aplikacjami - nie instalujemy ich na dysku lokalnym. Wszystkie dostępne aplikacje są z poziomu przeglądarki Google Chrome, na której system w całości bazuje. Użytkownik ma dostęp do wszystkich aplikacji dostępnych w sklepie Chrome Web Store - innymi słowy korzystamy z aplikacji webowych.

Chromium OS możemy uruchomić na komputerze na dwa sposoby - z pendrive jako “natywny” system bądź instalując go na wirtualnej maszynie (Virtualbox lub VMWare). Należy pobrać odpowiedni plik w zależności od sposobu uruchomienia. W przypadku chęci uruchomienia Chromium OS z pendrive’a, należy pobrać program Win32 Disk Imager i nagrać obraz .IMG na pendrive’a za jego pomocą. Z kolei decydując się na uruchomienie z poziomu maszyny wirtualnej należy pobrać odpowiednią wersję dla danego programu, a następnie utworzyć nową maszynę i zaimportować gotowy obraz dysku twardego.